2 Temmuz 2022, Cumartesi
spot_img

Ziraat Emeklilik Eğitim Modeli'nde iddialı

18062014a

Ziraat Emeklilik kurgulamış olduğu karma eğitim modeli ile binlerce Ziraat Bankası personeline uzaktan eğitimler vererek, bu eğitimlerde başarı gösteren personeli İstanbul’da düzenlenen sınıf eğitimleri sonrasında e-Beas’a (Elektronik Bireysel Emeklilik Aracıları Sınavı) dahil etti.

EGM tarafından düzenlenen sınavda başarı gösteren ve BES lisansı almaya hak kazanan Ziraat Bankası personeli sayısında sektörde bir rekora imza atan Ziraat Emeklilik, 8 ay gibi kısa bir süre içerisinde 2.500 banka personeline BES lisansı aldırdı. Bu başarıyı 2014 yılı içerisinde de devam ettiren Ziraat Emeklilik yılsonuna kadar toplamda 4.500 banka personeline BES Lisansı aldırmayı hedeflemektedir.

İK Müdürü Ferhat Bozkır
İK Müdürü Ferhat Bozkır

27 Mayıs 2014 tarihinde düzenlenen All Stars 2014 e-learning toplantısında, Ziraat Emeklilik uzaktan eğitim projesinde elde etmiş olduğu başarılar nedeniyle ödüle layık görülürken, ödülü Ziraat Emeklilik Ailesi adına İnsan Kaynakları Müdürü Ferhat BOZKIR ve Eğitim Sorumlusu Barış FESLİYEN takdim aldı.

İnsan Kaynakları Müdürü / Ferhat BOZKIR; “Sektörde, e-Beas eğitimlerine ilk başladığımız andan itibaren ortalamaların çok üzerinde başarı oranı elde ederek eğitim alanında daima öncü bir yapıya sahip olduk. Bu başarımızı da gece gündüz yılmadan çalışarak, her türlü çabayı gösteren, fedakârlıklarını da başarıya dönüştürebilen, azimli ve alanında üstün yeteneği olan ekibimize borçluyuz. Ziraat Bankası’nın erişilmez gücü ve Şirketimiz uygulamalarına sağladığı destek ile gerçekleştirmiş olduğumuz eğitim faaliyetlerimizin, sektörde faaliyet gösteren pek çok emeklilik şirketinin üst düzey yöneticileri tarafından da fark edilerek takdir görmesi de bizi ayrıca gururlandırmaktadır.” açıklamasında bulundu.

Eğitim Sorumlusu Barış Fesliyen
Eğitim Sorumlusu Barış Fesliyen

Eğitim Sorumlusu / Barış FESLİYEN; “Öncelikle sektörde faaliyet gösteren emeklilik şirketlerinin stratejilerinin neler olduğunu, mevcut ve gelecekteki durumları ile neleri yapabileceklerini analiz ettik. Başlangıçta titizlikle hazırlanan bir e-Beas uzaktan eğitim içeriği oluşturarak, personelimizin aynı anda sorunsuz bir şekilde eğitim alabileceği bir uzaktan eğitim platformu kurduk. Bütün bunları gerçekleştirirken de kullanıcıların sıkılmayacağı, bilinçaltı kurgulama yöntemlerini kullandık. Kullanıcıların diledikleri her yerde internet bağlantısı olan tüm mobil cihazlardan erişim sağlayabilecekleri bir alt yapıyı da hizmete aldık. Uzaktan eğitimlerimiz banka personeli tarafından %85 gibi yüksek bir başarı oranıyla tamamlandı.

Uzaktan eğitimini tamamlayan banka personelini İstanbul Silivri’deki Ziraat Bankası Bankacılık Okulu’nda 1,5 günlük sınıf eğitimlerinin ardından e-Beas sınavına dahil ettik. Sonucunda binlerce kişi %91 başarı oranı ile BES Lisansına sahip oldu. Sektör ortalamasının %55 olduğu göz önünde bulundurulduğunda kısa bir sürede elde ettiğimiz başarı bizleri mutlu etmektedir.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER