Ziraat Emeklilik’in OKS fon büyüklüğü 1.2 milyar TL

0
23

Ziraat Hayat ve Emeklilik Genel Müdürü Cenk Kurt; 2017 yılında hayatımıza giren Otomatik Katılım Sistemi’nde Ziraat Finans Grubu’nun güçlü işbirliği ve desteği ile; 2018 yıl sonu itibarıyla 1 milyonu aşan sözleşme sayısı ve 1.2 milyar TL fon büyüklüğüne ulaşarak bu alandaki sektör liderliğini sürdürdüklerini belirtti.

Ziraat Hayat ve Emeklilik Genel Müdürü Cenk Kurt

Ziraat Hayat ve Emeklilik Genel Müdürü Cenk Kurt, Otomatik Katılım Sistemi’nde (OKS) liderliklerini sürdürdüklerini açıkladı.

2003 yılında uygulamasına başlanılan gönüllü katılım esaslı Bireysel Emeklilik Sistemi’nde 2011 yılında faaliyete başladıklarını belirten Kurt; OKS’de Ziraat Finans Grubu’nun güçlü işbirliği ve desteği ile; 2018 yıl sonu itibarıyla 1 milyonu aşan sözleşme sayısı ve 1.2 milyar TL fon büyüklüğüne ulaşarak bu alandaki sektör liderliğini sürdürdüklerini belirtti. Kurt, gönüllü katılım esaslı Bireysel Emeklilik Sistemi’nde ise 2018 yılında net katılımcı sayısı artışında lider olan şirketin,  fon büyüklüğünde 4.4 milyar TL’ye ulaştıklarını ifade etti.

2018 yılı Şirket mali sonuçlarını da değinen Kurt, “Temel prensibimiz olan verimlilik ve sürdürülebilir karlılık hedefimiz doğrultusunda çalışmalarımıza devam etmekteyiz” dedi.

Ziraat Emeklilik’in 2018 yıl sonu itibarıyla net dönem kârı ve teknik karlılık açısından sektörde          1. sırada yer aldıklarını söyleyen Kurt; sektörün 2018 yılı performansına bakıldığında hayat sigortaları branşında; toplamda 6.9 milyar TL prim üretiminin 1.2 milyar TL’sinin Ziraat Emeklilik tarafından gerçekleştirildiğini belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz