Kurumsal Üye Şirketler

İlgili Yazılar

Bir Yorum

 1. 1

  Gökhan Çetinoğlu

  Ülkemizde sigortacılığın vahametini ortaya oldukça net koyan bir tablo!

  27/09/2000 de yürürlüğe giren ve 31/12/2000 itibari ile ZORUNLU olan ve daha önemlisi bulunduğumuz deprem kuşağında gerçekten bir ihtiyaç olan, üstelik uygun fiyatlı bu ürün 18 SENE SONUNDA ancak %50 lere gelebilmiş ve bu ekonomik gidişatta yıl sonunda düşüş göstermesi de kaçınılmazdır.

  Peki bu tablonun sebepleri nelerdir?

  – Eğitim. Sigorta bilinci diye bir şey yok. Ne gerekliliği biliniyor ne de Kasko ile Trafik arasında ki fark. Üniversite mezunu bir kişi, hayatta kullanacağı, ihtiyacı olan ürünlerden bihaber. Eft-Havale arasındaki farkı da bilmiyor. Bu verilmiş olsa, yukarıda belirttiğim ekonomik krizde ilk vaz geçilecek harcama olmaktan çıkıp, ilk yapılacak harcama konumuna gelebilir.

  – Alım gücü. Maalesef ülkemizde insanlar eve ekmek götürme derdinden bir adım ötedeki harcamalara geçemiyor. Hobilere, Sanata, Kültüre yapılabilen harcamalar ortada… Sosyal güvenliğe, birikime bütçe ayırmak mümkün olmuyor.

  – Devlet politikaları. İnsanlar Dask a güvenemiyor. Orada toplanan paralar başka yerlere aktarılıyor, büyük bir deprem olsa herkesin hasarı karşılanamaz korkularının yanı sıra, bir kısım da deprem anında devlet zaten yanımızda olmak zorunda diye düşünmekte.

  – Kadercilik. Belki gene bir yandan eğitim ile alakalı ama bir yandan da gelenek ve kültürümüzden gelen alın yazısı, kısmet tarzı düşünceler…

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SIGORTAMEDYA Yayıncılık A.Ş. - Copyright © 2015 Sigortamedya Yayın Grubu. | Powered by
İnternet portalımızda yer alan tüm haber metini, resim ve benzeri içeriğin hakları Sigortamedya Yayıncılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda, kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.