29 Haziran 2022, Çarşamba
spot_img

Zurich Sigorta Grubu’ndan 2.6 milyar dolar kâr

martin sennZurich Sigorta Grubu, yılın ilk altı ayına ilişkin sonuçlarını paylaştı. Şirketin CEO’su Martin Senn yılın ilk altı ayında, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 15 artış göstererek 2,6 milyar dolar işletme faaliyet kârı elde ettiklerini açıkladı.

Türkiye’nin de aralarında olduğu 170 ülkede faaliyet gösteren İsviçre merkezli Zurich Sigorta Grubu, 2014’ün ilk altı ayına yönelik finansal sonuçlarını açıkladı. Grubun CEO’su Martin Senn yaptığı açıklamada, grubun geçen yılın aynı dönemine göre kârını yüzde 15 artırarak 2.6 milyar dolar işletme faaliyet kârı elde ettiğini kaydetti.

Senn, hissedarlara dağıtılabilir net gelirin yüzde 14 oranında artarak 2.1 milyar dolara yükseldiğini ifade ederek, “Üç yıllık planımızın hala ilk aşamalarında olsak da, 2014 ila 2016 hedeflerimize ulaşmak için doğru yolda ilerlemekteyiz” yorumunu yaptı.

Yılın ilk altı ayında 37,5 milyar dolarlık iş hacmine ulaştıklarını ifade eden Senn, grubun nakit varlığına dikkat çekti ve “Güçlü nakit yaratma kapasitemiz sonucu 2013 sonu itibariyle 3.5 milyar dolarlık nakit fazlamız işimizin sürdürülebilir istikrarını sağlamaktadır” dedi.

Grubun, istikrarının korunması için yapılan çalışmaları da özetleyen Senn, şu bilgileri verdi: “Öne çıkan alanlara yatırımlara öncelik vermek konusunda temel çalışmaların büyük bölümünü tamamladık. 2015 yılında doğru yatırımlar yapabilmek üzere iş planlarımızı bu ihtiyaçlarla uyumlu hale getirmek için çalışmaktayız. Yetersiz performans gösteren iş alanlarında toparlanma veya bu alanlardan çıkış ile birlikte bir miktar olumlu ilerleme görmekteyiz. Alınan önlemler arasında Rusya’daki bireysel işimizin satılması ve İngiltere’deki Zurich markalı birleşik dağıtımdan çıkılmasının yanı sıra Tayvan’da düşük performans gösteren branşlardan, Avustralya ve Lüksemburg’da yetersiz getiri sağlayan konumlardan da çıktık.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER