23 Ocak 2022, Pazar
spot_img

Acenteler sorunlarını çözmek için ‘Birlik’ kurmak istiyor

SigortaMedya olarak düzenlediğimiz ‘Sigorta Acenteleri Birliği acentelerin sorunlarına çare olur mu?’ anketimizden yüzde 52 ile ‘evet’ oyu öne çıktı. Bu da gösteriyor ki acentelerin büyük bir kısmı sorunlarının çözülebilmesi için ‘Birlik’ kurmaya sıcak bakıyor.

Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu (TÜSAF) tarafından geçtiğimiz haftalarda düzenlenen ‘Sigorta Acentelerinin Geleceği Çalıştayı’ sektörün ve özellikle de acentelerin sorunlarını ortaya koydu. Çalıştay’da üzerinde en çok durulan konulardan birisi de ‘Sigorta Acenteleri Birliği’nin kurulmasıydı. Çalıştay sonrasında ortaya konulan maddeler arasında da öne çıkan ‘Birlik’ fikri SigortaMedya olarak düzenlediğimiz anketimize de konu oldu.

Bizde sektör yetkililerinin konuyla ilgili görüşlerini ortaya koymak açısından anketimizde katılımcılara, ‘Sigorta Acenteleri Birliği’ acentelerin sorunlarına çare olur mu?’ diye sorduk. Toplam 839 kişinin oy kullandığı anketimizde çıkan sonuç yüzde 52 ile ‘evet’ olurken, Birlik kurulmasını istemeyenlerin kullandığı ‘hayır’ oyu ise yüzde 48 olarak gerçekleşti.

Son dönemde özellikle acentelerin önemli gündem maddesi olan ‘Sigorta Acenteleri Birliği’ kurma fikri bu sonuçlardan da anlaşılacağa üzere daha uzun süre sektörün gündemini meşgul edeceğe benziyor.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER