1 Temmuz 2022, Cuma
spot_img

ACNTurk’te dört yeni atama

Kısa bir süre önce acentelerin kurduğu ilk sigorta şirketi olarak faaliyete başlayan ACNTurk Sigorta, peş peşe dört yeni atama gerçekleştirdi.

Acenteler tarafından kurulan ilk sigorta şirketi ACNTurk Sigorta, dört yeni atama gerçekleştirdi. Buna göre şirketin PBR ve Aktüerya Direktörü Aylin Kanburoğlu, Kurumsal Riskler ve Reasürans Genel Müdür Yardımcısı Deniz Canikli Edinçgil, İdari ve Mali İşler Direktörü Yüksel Ayten, IT ve Pazarlama Direktörü de Ferhat Gediz oldu.

Bir süre önce Sigorta Ekranı’nda Sigorta Medya Genel Yayın Yönetmeni Can Kantar’ın konuğu olan ACNTurk Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı, yayında Murat Dişçi’nin de şirketin genel müdürü olacağını duyurmuştu.

Deneyimli isimler bir arada

Haziran 2022 itibariyle PBR ve Aktüerya Direktörü olarak göreve başlayan ve teknik ve aktüerya alanında 27 yıllık tecrübesi bulunan Aylin Kanburoğlu, Oyak, Axa Oyak, Ak Hayat, Güneş, Ak Emeklilik, AvivaSA şirketlerinde kuruluş, dönüşüm ve birleşme projelerinde aktif olarak çalıştı. Sigorta ve özel emeklilik şirketlerinde aktüerlik ve danışmanlık hizmetleri de veren Kanburoğlu, Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik, Yeditepe Üniversitesi Finans MBA ve Bahçeşehir Üniversitesi Aktüerya yüksek lisans mezunudur.

Yangın, mühendislik, nakliyat, sorumluluk, oto dışı kaza, reasürans, hasar konularında 31 yıllık deneyime sahip ve ACNTurk’te 15 Haziran tarihinden itibaren Kurumsal Riskler ve Reasürans Genel Müdür Yardımcılığını üstlenen Deniz Canikli Edinçgil, İsviçre Sigorta, AGF Garanti Sigorta, Commercial Union, Boğaziçi Brokerlik, Turkland (Corpus) Sigorta, Quick Sigorta firmalarında çeşitli kademelerde yöneticilik yaptı. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Bölümü mezunu olan Edinçgil, lisansüstü eğitimini İstanbul İşletme İktisadi Enstitüsü Finansal Kurumlar yönetiminde tamamladı.

Haziran 2022 itibariyle şirketin İdari ve Mali İşler Direktörlüğü görevini yürüten ve finans, muhasebe, bütçe, raporlama, bağımsız denetim ve KVKK konularında 25 yıl tecrübesi bulunan Yüksel Ayten, Ceva Lojistik, Adopen Plastik, Tiffany & Co Mücevherat, İDO (İstanbul Deniz Otobüsleri), Kırgızistan Piyango ve Serka İnşaat firmalarında Mali ve İdari İşler yöneticiliklerinin yanı sıra kurumsal firmalara danışmanlık ve denetleme hizmetleri verdi.  Ayten, İstanbul Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme bölümü mezunudur.

Bilgi Teknolojileri, digital dönüşüm ve bilgi güvenliği yönetimi uygulamalarında 22 yıllık deneyime sahip ve Haziran 2022 itibariyle ACNTurk IT ve Pazarlama Direktörlüğü’ne atanan Ferhat Gediz, Ankara, Orient, Türk Nippon Sigorta ve Oyak Maden Metalurji Erdemir bilgi sistemleri, bilgi güvenliği konularında IT yöneticilikleri görevinin yanında kurumsal firmalara danışmanlık ve denetleme hizmetleri verdi.

Sigorta Medya ailesi olarak biz de kendilerine yeni görevlerinde başarılar diliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER