2 Temmuz 2022, Cumartesi
spot_img

Afetler, 2014 yılının ilk yarısında 44 milyar dolara mal oldu

Swiss-ReSwiss Re’nin internet sitesinde yayınlanan 2014 yılı ilk yarısı ön Sigma Raporu’na göre, 2014 yılının ilk çeyreğinde afetlerin yaşattığı maddi kayıplar toplamda 44 milyar dolara ulaştı. Sigortalı risklerin yaşattığı kayıp ise bir önceki yıla göre nispeten düşük olmakla birlikte 21 milyar dolar olarak açıklandı.

İsviçreli sigorta ve reasürans sağlayıcısı Swiss Re, 2014 yılı ilk yarısına ilişkin ön Sigma Raporu’nu açıkladı. Swiss Re’nin internet sitesinde yayınlanan rapora göre, 2014 yılının ilk çeyreğinde afetlerin yaşattığı maddi kayıplar toplamda 44 milyar dolara ulaştı. Raporda, sigortalı risklerin yaşattığı ekonomik kaybın bir önceki yıla göre nispeten düşük olduğu belirtilirken, rakam 21 milyar dolar olarak açıklandı. Sigortalı afetlerin toplam maddi kaybının 2014 yılı için 19 milyar dolar olacağı tahmin ediliyordu.

Raporda ayrıca, 2014 yılı ilk çeyreğinde doğal ve insanoğlu merkezli afetlerde toplamda 4 bin 700’den fazla kişinin hayatını kaybettiği de belirtildi.

İnsanoğlu 2 milyar dolar sigortalı kaybı yaşattı

Raporda doğal afetlerin sebep olduğu ekonomik kaybın şu an için 41 milyar dolar olduğuna dikkat çekildi. Bu oranın 2013 yılının aynı dönemine göre nispeten düşük olduğu belirtilirken oranın 2013 yılının aynı döneminde 59 milyar dolar olduğu dikkat çekildi. Buna ek olarak raporda, insanoğlunun sebep olduğu afetlerin yaşattığı sigortalı kaybının ise 2 milyar dolar civarında olduğu belirtildi.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER