Ahmet Nedim Erdem: Eksperlerimizin sahaya inmesini istemiyoruz

0
12

TOBB Sigorta Eksperleri İcra Komisyonu (SEİK) Başkanı Ahmet Nedim Erdem, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında eksperlerin sahaya inmemesi için gerekli önlemlerin alındığını söyledi.

Süreci, SİGORTA MEDYA’nın YouTube üzerinden başlatmış olduğu Sigorta Ekranı Kanalı’nda değerlendiren Erdem; sözlerine ülkemize ve dünyaya geçmiş olsun dilekleriyle başladı. Canlı yayınlanan programda SİGORTAMEDYA Genel Yayın Yönetmeni Can Kantar’ın sorularını yanıtlayan Erdem; “Sağlık Bakanlığımızın ve tüm kamu kurumlarının açıklamalarına en üst seviyede uymamız gerekiyor. Riskli dönemde eksperlerimizi sahadan uzak tutmak adına da bir takım eylem planları geliştirdik. Hazine ve Maliye Bakanlığı ile gerekli görüşmeleri sağladık. Kamu güvenliğini ilgilendiren bir durum söz konusu olmadığı sürece veya kuvvetli suistimal şüphesi olmadığı sürece eksperlerimiz sahaya inmeyecek. Ekspertiz işlemleri geliştirdiğimi dijital platform ve veya şirketlerin kendi dijital platformlar üzerinden yürütülecek” dedi.

Gerekli bütün aksiyonlar alındı

Süreci yakından takip ettiklerini belirten Erdem, “Sistemin oluşması için bütün çalışmaları yaptık. Sistem şu anda aktif edildi ve çalışır vaziyette. Bu konuda sigortalılarımız ya da sigorta şirketlerimiz en ufak bir endişe içerisinde olmasın. Gerekli bütün aksiyonlar alınmış durumda. Ülkenin her tarafında ekspertizi yapabilecek altyapımız mevcut. Eksperlerimizin evden çalışma düzenine geçmesi için geçen hafta duyurumuzu yapmıştık. Büyük ölçüde evden çalışmaya başladılar. Bu hafta sonuna kadar tüm eksperlerimiz evden çalışma sistemine geçecektir” diye konuştu.

Erdem, “Zor ve sıkıntılı süreçlere ilk reaksiyon veren sektörlerin başında sigortacılık geliyor. Ama bu şu anda yaşadığımız süreç devletlerüstü bir durum. Sigortalarımızın hiçbir çekincesi olmasın. Sigorta konusunda sıkıntı yaşanmaz” açıklamasını da yaptı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz