23 Ocak 2022, Pazar
spot_img

Ahmet Yaşar sordu, Quick Sigorta yönetimi cevapladı

Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar, mikrofonu eline aldı bir dizi röportajlar yaptı. Röportaj, Quick Sigorta’nın YouTube kanalında yayınlandı.

SİGORTAMEDYA

Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar, bu defa demeç vermedi demeç aldı. Yaşar, genel müdür yardımcılarıyla bir dizi röportaj gerçekleştirdi. Quick Sigorta’nın Youtube Kanalı‘nda yayınlanan videoda Yaşar, Genel Müdür Yardımcıları Dr. İsmail Kızılbay, Pınar Güzey, Volkan Yıldız ve Halil Alaeddinoğlu ve Eyüp Özsoy; Mersin Acentesi Abdülcelil Alkış; IT Direktörü Mustafa Çalık ile röportaj yapıyor. Yaşar, oğlu Yarkın Yaşar’a bile soru soruyor.

Yaşar ilk olarak mikrofonu Pazarlama ve İletişimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dr. İsmail Kızızlbay’a uzatıyor. Quick Sigorta’nın sponsorluklarıyla ilgili açıklama yapan Kızılbay, “Biz, sponsorluklarımızda insani ilişkileri ön planda tuttuk” dedi.

Kızılbay, Yaşar’ın “Motorcuyu fark et basında kullanılmaya devam edecek mi” şeklindeki sorusunu; “Evet devam edecek. Şu an otobüslerde var. Daha farklı mecralara da yer vermek istiyoruz. İstanbul dışında da olsun istiyoruz. Biz bu mesajı aslında kamyon sürücülerine, otobüs şöforlerine, vatandaşlara veriyoruz. Motosiklet kullanıcıları çok mağdur oluyor. Bir de özellikle çift katlı otobüsler mesajı vermede çok faydalı oldu. Üzerinde dev bir motosiklet var. Mesajı net veriyor. Önümüzdeki yıl da devam edeceğiz” şeklinde cevapladı.

‘Motosiklet Kaskosu geliyor’

Digital Kanallardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Pınar Güzey; Yaşar’ın “Motosiklet dünyasıyla ilgili yeni ürünlerde geliyor mu? Sadece trafik sigortasıyla mı devam edecek Quick Sigorta?” şeklindeki sorusunu şöyle yanıtladı: “Yeni ürünler gelecek. Standımıza gelen müşteriler kasko ürünümüzü de soruyor. Biz de onlara müjdeyi veriyoruz. Mart-Nisan aylarında sitemizi takip etsinler, kasko ürünümüzü de sunacağız.”

Yaşar, Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Volkan Yıldız’a  “Bir CFO olarak motosiklet dünyasına ayırdığınız kaynaklardan dolayı memnuniyet durumunuz nedir? Herhangi bir şikayetiniz var mı?” sorusunu yöneltti. Yıldız, “Hiçbir şikayetimiz olamaz. Biz motosiklet kültürünün ülkemizde gelişmesini isteyen bir şirketiz. Yeter ki yöneticilerimiz istesin biz bu kaynağı ayırırız. İnsanların motosiklet kullananlara karşı duyarlı ve hassas olmasını istiyoruz” cevabını verdi.

Acentelerden yoğun bir talep var

Acentelerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Halil Alaeddinoğlu da Yaşar’ın “Motosiklet dünyasının acentelerin komisyonlarının artmasına bir katkısı var mı?” şeklindeki sorusuna şu cevabı verdi: “Motosiklet sektörü şu an gelişen bir alan. Bizim şirket olarak sektöre yeni ürünler açma konusunda bir misyonumuz var. Sigorta sektörünün potansiyelini ortaya koymak istiyoruz. Bunu aynı kefalet sigortalarında yaptığımız gibi motosiklet sigortalarında da başarmış durumdayız. Motosiklet alanında sektörün en yüksek sigorta üretimini yapıyoruz. Acentelerden de her geçen gün daha fazla talep geliyor. Buraya geldiğimizden beri acenteler bize gelip soruyor. ‘Motosiklet poliçesini nasıl kesebiliriz?’ diyorlar. Acentelerden yoğun bir talep var. Biz de onlara Türkiye’de olmayan alanlara yönelmelerini tavsiye ediyoruz. Gidilen yoldan gittiğinizde fark yaratamazsınız. Insanların gelirleri arttıkça hobilerine daha çok para harcamaya başlıyorlar. Bu yüzden motosiklet tarafını acenteler için çok önemli görüyorum.”

Teknik ve Hasardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Eyüp Özsoy, Yaşar’ın “Hasarcı gözüyle endişeleriniz var mı?” şeklindeki sorusuna şu cevabı verdi:

“Herhangi bir çekincemiz yok. Ürünün hazırlığı 8 aydır devam ediyor. Hasar tarafıyla ilgili olarak hem servis hem ekspertiz anlamında çalışmalarımız tamamanlandı. Motor kaskosu yaptırmak isteyen bir motor sahibi gönül rahatlığıyla Quick Sigorta’dan bunu alabilir. Asistans hizmetlerinden de faydalansınlar. Aynı zamanda teminatlarla beraber yurtdışında da geçerli olacak.”

Quick Sigorta ile ilkleri yaşıyoruz

Yaşar, Mersin Acentesi Abdülcelil Alkış’a “Quick Sigorta’nın motosiklet dünyasına yaptığı yatırımları nasıl değerlendiriyorsun?” diye sordu. Alkış bu soruyu,Kesinlikle olumlu buluyorum. Eskiden motosikletçinin sigortasını yapamadığımızda mahçup oluyorduk.  Türkiye’de Quick Sigorta ile ilkleri yaşıyoruz. O zaman niye bu işi yapıyorsunuz diyorlardı? Quick bizi bu dertten kurtardı. Ayrıca kefalet sigortalarında yürüyüşümüz değişti artık. Artık patron tarafında oturuyoruz. Acenteler olarak çok mutluyuz. Bu tip yeniliklerin daha da olmasını istiyoruz” şeklinde cevapladı.

Alkış “Motosiklet sigortalarındaki asistans hizmetleriyle ilgili de “Motosiklet kullanıcısı her zaman çok gelirli insanlar değil. Teminatlarla asistans hizmetleri almaları inanılmaz işlerine yarıyor. Bizim de işlerimizi kolaylaştırıyor. Aynı zamanda sosyal sorumluk projesi bu. Kaza yaptığında asistans hizmeti sayesinde onu gelip alıyorlar” dedi.

IT Direktörü Mustafa Çalık, Yaşar’ın “Mustafa bey sizin için it dışında herşeyle uğraşıyor diyorlar doğru mu?” şeklindeki esprili sorusunu; “Doğru aslında. IT mesleğim olmasına rağmen acente tarafında; ürün geliştirmede arkadaşlarımıza yardımcı oluyorum. Organizasyonu da çok eğlenceli buluyorum” diye cevapladı.

Yaşar, oğlu Yarkın Yaşar’a sorduğu “Quick Sigorta standını nasıl değerlendiriyorsun?” şeklindeki soruya da şu cevabı aldı: “Standın renkleri olsun, akıl oyunlarıyla olsun, çalışanların samimiyetiyle renk kattığını görüyorum.”

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER