30 Haziran 2022, Perşembe
spot_img

Aksigorta, yeni yıla yönetim yapısında değişim ile başladı

Aksigorta’da, yeni dönemin ihtiyaçları ve şirketin stratejik hedefleri doğrultusunda 2022 yılı itibariyle önemli organizasyon yapısı ve üst yönetim değişimleri gerçekleşti.

Aksigorta, yeni dönemin ihtiyaçları ve şirketin stratejik hedefleri doğrultusunda organizasyon ve üst yönetim yapısında önemli değişikliklere imza attı. Bu kapsamda Genel Müdür Uğur Gülen yönetiminde; organizasyon yapısında bazı değişiklikler gerçekleşti. Buna göre; Kurumsal Teknik, Satış, Hukuk ve Reasürans Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmekte olan Fahri Altıngöz 2022 yılı itibariyle “Genel Müdür Vekili” unvanına sahip olacak. Fahri Altıngöz’ün yönetimindeki Acente, Kurumsal Banka, Broker ve Sağlık Satış bölümleri, Genel Müdür Yardımcısı Tolga Tezbaşaran’ın sorumluluğu altında; “Satış Kanalları Yönetimi ve Sağlık” fonksiyon adıyla birleştirilmiş oldu.

Yeni organizasyon yapısı ile birlikte yine Fahri Altıngöz’ün yönetimindeki Reasürans, Teknik ve Risk Mühendisliği bölümlerinin sorumluluğunu “Teknik, Reasürans ve Müşteri Deneyimi” fonksiyon adıyla Genel Müdür Yardımcısı Metin Demirel üstlenirken, Metin Demirel’den boşalan “Teknoloji ve Operasyonel Mükemmellik” fonksiyonu Genel Müdür Yardımcılığı görevine ise uzun yıllardır Aksigorta’da Yönetişim ve Servis Yönetimi Bölüm Müdürü olarak görev yapmakta olan Kaan Konak atandı.

Kurumsal Teknik, Satış, Hukuk ve Reasürans Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmekte olan Fahri Altıngöz 1 Ocak 2022 itibariyle ‘Genel Müdür Vekili’ olarak atandı. Uğur Gülen Aksigorta Genel Müdürü olarak görevini sürdürüyor.

Ayrıca yine Fahri Altıngöz yönetiminde bulunan Hasar Hukuk ve Bedeni Hasar ile Kurumsal Hukuk ve Uyum bölümleri; “Hukuk ve Bedeni Hasar” bölümü olarak “Hasar ve Hukuk” fonksiyonu altında Genel Müdür Yardımcısı Soner Akkaya’nın sorumluluğunda birleştirildi.

2022 yılı itibariyle çevik dönüşüm yapısına kavuşan Aksigorta’da İnsan Kaynakları çatısı altında “Agile Yönetim” bölümü kurulmuş olup, hali hazırda Kanal Yönetimi altında konumlandırılan “Kurumsal İletişim ve Marka İletişimi” birimlerinin sorumluluğunu, “İnsan Kaynakları ve Sürdürülebilirlik” fonksiyonu Genel Müdür Yardımcısı Ayşegül Gürkale üstlenmiş oldu.

Aksigorta’da yeni yönetim şöyle şekillendi;

  • Uğur Gülen Genel Müdür
  • Fahri Altıngöz Genel Müdür Vekili
  • Osman Akkoca Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı
  • Metin Demirel Teknik, Reasürans ve Müşteri Deneyimi Genel Müdür Yardımcısı
  • Tolga Tezbaşaran Satış Kanalları Yönetimi ve Sağlık Genel Müdür Yardımcısı
  • Soner Akkaya Hasar ve Hukuk Genel Müdür Yardımcısı
  • Esra Öge Strateji ve Dijital Kanallar Genel Müdür Yardımcısı
  • Ayşegül Gürkale İnsan Kaynakları ve Sürdürülebilirlik Genel Müdür Yardımcısı
  • Seydi Kaan Konak Teknoloji ve Operasyonel Mükemmellik Genel Müdür Yardımcısı

KAP: kap.org.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER