27 Ocak 2021, Çarşamba

Aksigorta’nın ilk 6 ay prim üretimi 2.1 milyar lira

Aksigorta, 2019 yılının ilk altı ayında, sektörün büyümesinin on puan üzerinde, yüzde 28 oranında büyüyerek 2.1 milyar TL’lik prim üretimi sağladı.

Aksigorta, 2019 yılının ilk altı ayında, sektörün büyümesinin on puan üzerinde, yüzde 28 oranında büyüyerek 2.1 milyar TL’lik prim üretimi sağladı. Aynı dönemde Aksigorta’nın net kârı yüzde 66 büyüme kaydederek 168 milyon TL olurken, aktif büyüklüğü ise 4.2 milyar TL’ye ulaştı.

uğur gülen
Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen

İkinci çeyrek sonuçlarına göre, güçlü operasyonel kârlılığın yanı sıra yüksek mali gelir neticesinde Aksigorta’nın özsermaye kârlılığı yüzde 45 seviyesinde gerçekleşti. Yılın ikinci çeyreğinde yüksek kâr marjlı motor dışı segmentinde, sektör büyümesi yüzde 20 olurken; Aksigorta bu segmentte yüzde 40 büyüyerek dikkat çekti.

Aksigorta’nın yönettiği finansal varlık büyüklüğü geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 26 büyüyerek 2.2 milyar TL seviyesine ulaştı.

‘Bambaşka’ sigortacılık kapsamında ürün ve hizmetlerini geliştiren Aksigorta’nın bu yılki yatırım alanları arasında inovasyon, analitik, yapay zekâ ve yeni teknolojiler yer alıyor.

‘Kârlı büyümemizi sürdüreceğiz’

Aksigorta için 2019’un hamle yılı olduğunu belirten Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen, ‘Bambaşka’ bakış açısıyla sektörde sınırları zorlayacaklarını vurguladı. Bu yıla çok güçlü başladıklarını dile getiren Gülen; “2019 yılında kolay, yalın ve erişilebilir sigortacılık vizyonumuz doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnovasyon, analitik, yapay zekâ ve yeni teknolojiler önümüzdeki dönem için öncelikli yatırım alanlarımız arasında yer alıyor. Ağırlıklı olarak odaklandığımız yapay zekâ teknolojilerinden maksimum verimi almayı hedefliyoruz. İnsan odaklı stratejimiz ile hissedar, müşterilerimiz ve çalışanlarımızla değer yaratarak, karlı büyümemizi sürdürmeyi hedefliyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklam -

SON EKLENEN HABERLER