Kurumsal Üye Şirketler

İlgili Yazılar

Bir Yorum

 1. 1

  Gökhan

  Telematik kutuların sürücüleri hizaya getirecek ve kazaları önemli oranda azaltacak kadar güçlü bir uygulama olduğuna inanıyorum. Ve yurtdışında sigorta şirketleri telematik kutuların üretimini ve montajını yapan şirketlere yatırım dahi yapıyorlar. İstediğiniz kadar takip mesafesini, fren mesafesini, hız limitlerinin faydalarını anlatın sürücüler ya anlamıyorlar ya da anlamak istemiyorlar.

  Ama telematik kutu varken sürücüler genelde hız limitlerine uymayı tercih ediyorlar çünkü işin ucunda para var, aracını uygun kullanırsa sigorta primleri düşecek. Ve daha da önemlisi kazalar azalacak, ölümler ve yaralanmalar azalacak, onarımlara, yedek parçalara giden para azalacak.

  Ben gerçekten merak ediyordum, neden Türkiye’de uygulanmıyor diye, meğerse sebebi havuzmuş. Sayenizde öğrendim, teşekkürler.

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SIGORTAMEDYA Yayıncılık A.Ş. - Copyright © 2015 Sigortamedya Yayın Grubu. | Powered by
İnternet portalımızda yer alan tüm haber metini, resim ve benzeri içeriğin hakları Sigortamedya Yayıncılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda, kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.