25 Ocak 2022, Salı
spot_img

Geleceğin Allianz’ı için yatırımlarımız devam edecek

Allianz Türkiye, Stevie Awards’tan bu yıl da ödüllerle döndü. AKUT, ALLi Chatbot ve Çevik Gelişim Programı projeleri “Great Employers” ana kategorisinde 3 ödülün, Çevik Gelişim Programı ise “International Business” ana kategorisinde 3 farklı ödülün sahibi oldu.

Allianz Türkiye, dünyanın önde gelen iş ödülü organizasyonlarından Stevie Awards’tan ödülleri topladı. İnsan kaynakları ekibi tarafından hayata geçirilen başarılı projeleri, Stevie Awards’un “Great Employers” kategorisinde üç ödüle layık görüldü.

Ekibin AKUT projesi “En İyi İşgücü Yönetimi Çözümü” kategorisinde, ALLi Chatbot projesi “En İyi Self-Servis İK Çözümü” kategorisinde Altın ödüle layık görülürken, Çevik Gelişim Programı “İş Sonuçlarına Katkısı En Yüksek Olan Gelişim Programı” kategorisinde Bronz ödülün sahibi oldu.

Allianz Türkiye’nin çevik dönüşüm yolculuğu da Stevie Awards’un “International Business” ana kategorisindeki 3 ödülü aldı. Yolculuğun anlatıldığı blog HEY!, “Blog” kategorisinde Altın, “İletişim ve PR Kampanyası” kategorisinde Bronz ödülün sahibi olurken, Allianz Türkiye, “Yılın Şirketi – Sigortada Değişim ve Dönüşüm” kategorisinde Bronz ödüle layık görüldü.

Müşterilerinin ihtiyaçlarını çağın hızına uygun şekilde karşılamak amacıyla benimsedikleri çevik metot ile tüm iş süreçlerini yeniden yapılandırdıklarını belirten Allianz Türkiye İnsan Kaynakları, Çevik Ofis ve Operasyon Destek Genel Müdür Yardımcısı İlkay Özel, konuya ilişkin açıklamasında şunları söyledi:

Çevik dönüşüm yolculuğu

“2018 yılında çıktığımız çevik dönüşüm yolculuğu sonucunda Türkiye’de ana iş kollarının tümünü çevik çalışma modeline dönüştürerek, bu çalışma modeliyle yaptığımız çalışmaları HEY! (Hızlı-Etkili-Yetkili) adı altında yürütmeye başladık. Hayatın hızlandığını, işlerin daha etkili, ekipteki herkesin de A’dan Z’ye yetkili olduğu bir dünya hayal ederek HEY!’i hayata geçirdik.

Çeviklik, iş dünyasının en çok kullandığı kavramlardan biri. Hem bu kavramı hem de Allianz Türkiye’de yaşadığımız dönüşümü dünyanın dört bir yanındaki çalışma arkadaşlarımızla paylaştık.  Daha hızlı sonuç veren bu sistem sayesinde iş birliğini de artırdık.

“Dijital dönüşüm çalışmalarına devam edeceğiz”

“Pandemi dönemindeyse hem ALLi Chatbot gibi yapay zekâ tabanlı uygulamalarla, hem de AKUT gibi organizasyon yönetimi uygulamalarıyla çalışma arkadaşlarımızın hayatını kolaylaştırmayı hedefledik.

Yenilikçi bakış açımız sonucu ortaya çıkan projelerimizin uluslararası otoriteler tarafından da takdir edilmesi ve layık görüldüğümüz ödüller bizleri mutlu ediyor; ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu gösteriyor. Geleceğin Allianzını yaratmak amacıyla şirketimizin dijital dönüşümü üzerine ve çalışanlarımızın yetkinliklerini geliştirmeye dair yatırımlarımız devam edecek” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER