30 Haziran 2022, Perşembe
spot_img

Allianz’ın marka elçisi genç piyanist tarihe geçecek

Allianz Türkiye’nin marka elçisi, genç piyanist Kaan Baysal, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’nın 22 Nisan’da vereceği özel konserin sekiz solistinden biri olarak seçilerek 13 yaşını doldurmadan Türkiye’nin dört büyük orkestrasının eşlik ettiği genç solist olarak tarihe geçecek.

Allianz Türkiye marka elçisi Kaan Baysal genç yaştaki başarılarıyla gurur kaynağı olmaya devam ediyor. 12 yaşındaki genç piyanist Kaan Baysal, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’nın 22 Nisan Cuma günü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle vereceği özel konserde, orkestranın eşlik edeceği sekiz solistten biri olarak seçildi. Türkiye’nin her yerinden, 25 yaş altı çok sayıda müzisyenin arasından seçilen Kaan Baysal, bu başarısıyla henüz 13 yaşını doldurmadan Türkiye’nin dört büyük orkestrasının eşlik ettiği genç solist olarak tarihe geçecek.

2003 doğumlu piyanist Kaan Baysal ayrıca, Türkiye’nin klasik müzik alanında en önemli ödüllerinden, Andante dergisinin 2010 yılından bu yana Beyoğlu Belediyesi işbirliğiyle organize ettiği Donizetti Klasik Müzik Ödülleri’nin “Yılın Genç Müzisyeni” kategorisine, 1992 doğumlu keman sanatçısı Alican Süner ve 1995 doğumlu çellist Poyraz Baltacıgil’le birlikte aday olarak gösterildi. Bu yıl altıncısı düzenlenen Donizetti Klasik Müzik Ödülleri’nin kazananları, 10 Mayıs Salı akşamı açıklanacak.

“Böyle bir yeteneğe destek olmaktan mutluyuz”

aylin somersan-cogui 3Allianz Türkiye CEO’su Aylin Somersan-Coqui konu hakkında şunları söyledi: “Marka elçimiz Kaan Baysal’ın başarıları herkesi olduğu gibi bizleri de çok gururlandırıyor. Böyle bir yeteneğe destek olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz.

Bir yandan ekonomik büyümeye katkıda bulunurken, diğer yandan toplumun yaşam kalitesini artıran sosyal bir marka olarak, odağımıza müziği koyuyoruz.

Müziğin birleştirici gücüne inanıyor, topluma dokunacak projelere imza atıyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER