23 Ocak 2022, Pazar
spot_img

Anadolu Sigorta Hackathon’da Home IoT projeleri yarıştı

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Anadolu Sigorta Hackathon’da, “Home IoT” ile ilgili en yenilikçi projeler yarıştı. Grup İndirimi birinci olurken, LPC 4088 grubu ikinci ve KD Sigorta grubu üçüncülüğü elde etti.

Bu yıl, konut sigortalarında nesnelerin interneti – Home IOT temasıyla düzenlenen Anadolu Sigorta Hackathon tamamlandı. 23-24 Kasım tarihlerinde Anadolu Sigorta Genel Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen etkinlikte, katılımcılar 24 saat boyunca projeleri üstünde çalıştı. 12 yenilikçi projeye ev sahipliği yapan yarışmada; Grup İndirimi adlı grup, yapay zeka ile konutlardaki elektrik kaynaklı risklerin hesaplanmasına dayanan projesiyle birinci olurken; LPC 4088 grubu, konutlardaki su baskınlarını tahmin etmeye odaklanan projesiyle ikinci ve KD Sigorta grubu ev içi nesnelerin interneti uygulamalarıyla müşteri memnuniyetini arttırmaya yönelik İmece adlı projesiyle üçüncü oldu.

Friday adlı grup ise Ceyrun Energy adlı enerji yönetim sitemleri projesiyle IBM özel ödülünü almaya hak kazandı.

Anadolu Sigorta Hackathon’a 12 ekip, toplam 38 yarışmacı katıldı. İlk üçe giren ekibin ödüllendirildiği Hackathon’da, birinciye 25 bin, ikinciye 15 bin, üçüncüye ise 10 bin TL değerinde para ödülü verildi. Ayrıca etkinlik boyunca yapılan çekilişlerde yarışmacılar çeşitli sürpriz hediyeler de kazanarak keyifli saatler geçirdi. 24 saatlik Hackathon boyunca, Anadolu Sigorta mentör ekibinin yanında, IBM ve Makers Türkiye’den de mentörler yarışmacılara destek oldular.

Anadolu Sigorta Hackathon jürisinde şu isimler yer aldı: Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Abacı; Erişim Müşteri Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Utku Büyükaksoy, Anadolu Sigorta Bilgi İşlem Teknolojileri Çözüm Geliştirme Müdürü Gülşah Çalışkan; IBM Türkiye Finansal Hizmetler Sektörü Ülke Lideri Aydın Gülçur; Imona Technologies CEO’su Bahadır Ödevci ve Anadolu Sigorta Yangın ve Mühendislik Sigortaları Müdürü Asuman Üskent.

Farklılaşmanın anahtarı Insurtech

Anadolu Sigorta’nın Türkiye’de Insurtech ekosisteminin en önemli destekçilerinden biri olduğunun altını çizen Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Abacı; “Üç yıldır devam eden Hackathon etkinliğimizde, çok değerli projelere ev sahipliği yapıyoruz. İlk üçe giren projeleri hayata geçmesi yönünde de destekliyoruz. Müşteri deneyimini, memnuniyetini temel alan bir marka olarak dijitalde hızlı çözümler yaratacak projelerin hem şirketimiz hem sektör açısından öneminin farkındayız. Sigortacılık sektöründe fark yaratabilmek ve sektörü ileri seviyelere taşımak için teknoloji ile bütünleşerek müşterilerimize daha inovatif çözümler sunmamız gerekiyor” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER