“Ankara Sigorta’nın başarısındaki en belirleyici güç kadınlar”

0
593

Ankara Sigorta Genel Müdürü R. Vefa Murteza Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Kuruluşumuzdan bugüne kadar şirketimizin sürdürülebilir başarısında en belirleyici faktörlerden biri de kadın çalışanlarımız ve kadınların öncülüğünde işleyen acentelerimizin varlığıdır” dedi.

VELİ KARADENİZ / SİGORTAMEDYA

Baştan belirtelim, bu haberi düz bir habermiş gibi yazmak istemedik. Habere “Biraz da yorum katalım” dedik. Ankara Sigorta’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği daveti aldığımızda haberi zaten salt bir haber gibi veremeyeceğimiz az-çok belli olmuştu.

Ankara Sigorta’nın Kozyatağı’ndaki genel merkezine geldiğimizde Acente Pazarlama Reklam ve Müşteri İlişkileri Müdürü Ercüment Güvenç tarafından sıcak bir şekilde karşılandık. Ankara Sigorta gibi köklü bir sigorta şirketi kadrosuna henüz yeni katılan Güvenç’i, kariyerindeki başarılı çalışmaları Ankara Sigorta’ya da aktarmanın heyecanı içerisinde gördük.

Etkinlikle ilgili ön bilgi aldığımız Güvenç; “Yemek Uzmanı, TV Programı Yapımcısı ve Yazar Sahrap Soysal konuğumuz olacak. Genel Müdürümüz R. Vefa Murteza’nın da katılımıyla 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününü anacağız” bilgisini paylaştı.

Etkinliğin yapılacağı alana geldiğimizde kadın çalışanların çoğunluğu hemen gözümüze çarptı. Erkekler, sayısal olarak gayet azınlıktaydı. Bu anlamda üzüldüğümü söyleyemeyeceğim. Çünkü, kadın elinin değdiği her yer daha bir değer kazanıyor.

Yemek Uzmanı, TV Programı Yapımcısı ve Yazar Sahrap Soysal, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile ilgili konuşmasında, kadınlara her alanda cesur olmalarını öğütledi. Soysal, kariyerindeki başarısını cesur olmasına borçlu olduğunu da sözlerine ekledi. Ankara Sigorta Genel Müdürü R. Vefa Murteza, Soysal’a çiçek takdim etti ve adına düzenlenmiş sigorta poliçesini verdi.

Murteza da yaptığı konuşmada kadın çalışanların Ankara Sigorta’ya sağladığı katkıya vurgu yaptı. Murteza, “Dünya Emekçi Kadınlar Günü, haksız çalışma koşullarını, kadın erkek eşitsizliğini ve kendilerine oy hakkı verilmeyişini protesto ederken; hayatını kaybeden 129 kadın işçinin anısını ve mücadelesini yaşatmak için ortaya çıkmıştır. Kuruluşumuzdan bugüne kadar şirketimizin sürdürülebilir başarısında en belirleyici faktörlerden biri de kadın çalışanlarımız ve kadınların öncülüğünde işleyen acentelerimizin varlığıdır. İşlerine tüm gücüyle bağlı olan kadınlarımızın, yalnızca iş hayatının değil modern yaşamın da güvencesi ve katalizörü olduğuna inanıyorum. 8 Mart vesilesiyle; kendilerine çizilen sınırları reddeden, düşünen, sorgulayan ve üreten tüm kadınlarımızın Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlarım” dedi.

Etkinliğin sıcaklığını anlatmak için sizi çektiğimiz fotoğraflara baş başa bırakıyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz