30 Kasım 2021, Salı
spot_img

Anket sonucu: Tek fiyat, acenteleri olumsuz etkiler

Sigort Medya’nın düzenlediği ‘Zorunlu Trafik Sigortası’nda tek fiyat uygulamasına geçilmesi acenteleri nasıl etkiler?’ anketinin sonuçları belli oldu. 2 bin 973 kişinin oy kullandığı ankette katılımcıların yüzde 60’dan fazlası “Acenteler olumsuz etkilenir’ seçeneğine oy verdi.

Yaptığı anketlerle sektörün nabzını tutan Sigorta Medya’nın yeni anketinin konusu ise son günlerde sektörün en çok konuştuğu konulardan birisi olan ‘Zorunlu Trafik Sigortası’nda tek fiyat uygulamasına geçilmesi’ oldu. ‘Trafikte tek fiyat uygulamasına geçişmesi acenteleri nasıl etkiler?’ başlığı ile düzenlenen ankete yoğun bir katılım oldu. Anketten çıkan sonuç ise tüm sosyal medya kanallarında büyük bir oranda ‘Acenteleri olumsuz etkiler’ yönünde oldu.

Trafik'te tek fiyat uygulamasına geçilmesi acenteleri nasıl etkiler?

  • OLUMSUZ ETKİLER (62%, 1.837 Oy)
  • OLUMLU ETKİLER (34%, 1.002 Oy)
  • FARK ETMEZ (5%, 134 Oy)

Toplam oy veren: 2.973

Sigorta Medya İnternet sitesi üzerinden düzenlenen ankete toplam 2 bin 973 kişi oy kullanarak katılım gerçekleştirdi. Katılımcılardan 1887 kişi ‘Olumsuz etkiler’ yönünde oy kullanırken, 1002 kişi ‘Olumlu etkiler’ seçeneğini tıkladı. Geri kalan 134 kişi ise ‘fark etmez’ seçeneğini işaretledi.

Aynı şekilde sosyal medyada Twitter üzerinden de düzenlenen ankete ise 741 kişi oy kullanarak katıldı. Burada da çıkan sonuç değişmedi. Katılımcıların yüzde 52’si ‘Olumsuz etkiler’ seçeneğini tıklarken, yüzde 35’i ise ‘Olumlu etkiler’ seçeneğine oy verdi. Burada da ‘Fark etmez’  diyenlerin oyları yüzde 13.1’da kaldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER