ANSAD Yönetim Kurulu adayları projelerini açıkladı

0
15

ANSAD Başkanlığına adaylığını koyan Serap Düzgören Arı, ekibiyle birlikte hazırladıkları ve hayata geçirmeye hazır oldukları projelerini açıkladı. Düzgören Arı, “Olmayanı icat etmeyi değil, göz önünde olup kullanılmayan bilgiyi, güç birliği ile sunmayı hedefliyoruz” dedi.

15439773_1846725592278806_8692129665114449313_nANSAD’ın yeni yönetim kurulu için başkanlığa adaylığını koyan Serap Düzgören Arı, acente arkadaşlarıyla birlikte hazırladıkları ve hayata geçirmeye hazır oldukları projelerini açıkladı. Hedeflerinin tabana yayılan bir paylaşım modeliyle, bütün acentelere dokunabilmek olduğunu söyleyen başkan adayı Düzgören Arı, “Yönetime aday olmakla amacımız, mesleğimizi korumak, geliştirmek, acente kimliğimizi korumak için birlik olup mücadele etmek olacaktır” dedi.

Olmayanı icat etmeyi değil, göz önünde olup kullanılmayan bilgiyi, güç birliği ile sunmayı hedeflediklerini söyleyen Düzgören Arı, yönetimi devraldıklarında ANSAD TV, Hukuksal Danışmanlık, ANSAD Akademi, KOBA PROJESİ (Küçük ve Orta Büyüklükte Acente Kalkınma Modelleri), Üye Katılım ve Geliştirme, Medya Bilişim, Sponsorluk, Sosyal Aktivite gibi projeleri hayata geçireceklerini açıkladı.

Düzgören Arı, acentelere “Bizimle birlikte bu yola devam etmek için ilk adımda oyunuzu, sonrasında iş birliğinizi bekliyoruz” çağrısında bulundu.

Düzgören Arı ve ekibi tarafından hazırlanan bildirinin tamamı şöyle:

“Değerli Meslektaşımız,

Antalya Sigorta Acenteleri Derneği (ANSAD), 14 Ocak’ta Genel Kurulunu yapıyor. 2017-2019 Dönem Yönetim Kurulu’nun seçimleri gerçekleşecek. ANSAD’ın kuruluşunun 25’inci yılında, yeni yönetim için ekip olarak aday olduğumuzu açıkladık.

Hedefimiz tabana yayılan bir paylaşım modeliyle, bütün acentelere dokunabilmek. Acentelerin mesleki farkındalıklarını, donanımlarını artıracak düzenlemeler yapmak. Mesleğimizi yaparken yaşadığımız hukuksal sıkıntılarda ortak bir danışmanlık ve yardım mekanizması oluşturmak. Aynı büyüklükteki acentelerin farklı ekonomik birleşme modelleriyle bir arada çalışmasına uygun yönetim modelleri geliştirerek acenteye danışmanlık yapmak. Bu sayede acentenin üretim kaygısıyla büyük acentelerin portföyüne katılıp yok olmasını engellemek. Ekonomik ve teknolojik dönüşüme uygun güçlendirme ve yönlendirme çalışmaları yaparak küçük ve orta büyüklükte acenteler için güvenli alan yaratabilmek. İnternet üzerinden satışlara karşı kendimizi koruyacak yeni yönetim modelleri oluşturmak. Teknolojinin imkânlarını, sesimizi duyurmak,  birlik olmak amacıyla planlayarak kullanmak. Her acenteye tek tek dokunup, sesini duyurmak için ANSAD TV’yi kurmak.

Bu amaçla hayata geçirmeye hazır olduğumuz projelerimiz sırasıyla;

  1. ANSAD TV
  2. Hukuksal Danışmanlık
  3. ANSAD Akademi
  4. KOBA PROJESİ (Küçük ve Orta Büyüklükte Acente Kalkınma Modelleri)
  5. Üye Katılım ve Geliştirme
  6. Medya Bilişim
  7. Sponsorluk
  8. Sosyal Aktivite

Mesleğimiz çok sıkıntılı bir dönemden geçiyor. Hızla değişen ekonomik dinamiklerin, yeni satış kanallarının, önümüzü tıkadığı, Yönetmelik değişiklikleri ile üzerimizdeki yaptırımların arttığı ve gittikçe sıkıştırılmış bir alanda nefes almaya çalıştığımızı görüyoruz. Ölçek ekonomisi olarak önümüze sunulan raporlar iki yıl içerisinde pek çok acentenin mesleğine devamına engel yaratacak düzenlemeleri önümüze koyuyor. Dağıtım kanalı olan acenteyi, banka, PTT, otomotiv bayi gibi satış kanalları arasına sokan bir düzen içindeyiz. Bu kadar dar bir bakış açısıyla bizi ölçen sisteme karşı durabilmek için el ele olma zamanıdır. Geleceğimizle ilgili kararları yine kendimizin vermesi gerekir. Bunu yaparken de ne olduğumuzu, ne istediğimizi ve nasıl isteyeceğimizi bilmek gerekir.

Yönetime aday olmakla amacımız, mesleğimizi korumak, geliştirmek, acente kimliğimizi korumak için birlik olup mücadele etmek olacaktır. Biz, olmayanı icat etmeyi değil, gözümüzün önünde olup kullanamadığımız bilgiyi, güç birliği ile sunmayı hedefliyoruz.

Bu amaçla yola çıktık. Bizimle birlikte bu yola devam etmek için ilk adımda oyunuzu, sonrasında iş birliğinizi bekliyoruz.

Saygılarımızla”

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz