17 Ocak 2021, Pazar

Bakan Soylu’dan Atilla Benli’ye plaket

İçişleri Bakanlığı tarafından trafik güvenliği konusundaki farkındalığın artırılması amacıyla görsel medyanın kullanılmasına yönelik başlatılan; ‘Trafik Güvenliği Televizyon Ödülleri Projesi’nin ödül töreni yapıldı.

Conrad İstanbul Bosphorus Hotel’de 4 Ekim’de düzenlenen törene; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce; Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Jandarma Genel Komutanı Yardımcısı Ali Çardakçı, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya; 1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanı Engin Özgüç; İstanbul İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nuh Köroğlu, TSB Başkanı Atilla Benli, Emniyet Genel Müdür Yardımcıları ve ilgili daire başkanları ile medya temsilcileri katıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Atilla Benli

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, projeye katkılarından dolayı TSB Başkanı Atilla Benli’ye plaket verdi. Benli de seçici kurulunda TSB Başkanlığı makamının da yer aldığı etkinlikte; TV dizileri kategorisinde ödüle layık görülen TRT 1’de ekranlara gelen Vuslat isimli dizi oyuncularına plaket takdim etti.

26 Ekim 2018’de başlamıştı

Trafik güvenliği konusundaki farkındalığın artırılması amacıyla görsel medyanın kullanılmasına yönelik 26 Ekim 2018 – 24 Mayıs 2019 tarihleri arasında; “Trafik Güvenliği Televizyon Ödülleri Projesi” İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilmişti. Proje kapsamında televizyonlarda en çok izlenen TV dizileri, haber programları, haberler; magazin programları takip edilerek güvenlik olgusuna içeriklerinde en çok vurgu yapan programlar seçilerek; bu dizilerde rol alan oyuncuların, dizi ve program yapımcılarının, haber müdürlerinin; haber sunucularının ödüllendirilmesi ile karayolu güvenliği kültürünün daha geniş kitlelere duyurulması amaçlanmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklam -

SON EKLENEN HABERLER