2 Temmuz 2022, Cumartesi
spot_img

Batmanlı sigortacılar dernek kurdu

BSDBatmanlı sigortacılar, sigorta sektörünü daha ileriye taşımak ve sigortacılık bilincini artırmak amacıyla 24 Haziran’da Batman Sigortacılar Derneği’ni kurdu.

Sigorta sektörünün Batman’da 20 yıllık geçmişi olduğunu ve buna rağmen bir oluşum kurulamadığını fırsat bilen Batmanlı sigortacılar, 24 Haziran 2014 tarihinde Batman Sigortacılar Derneği’ni kurdu. Batman Sigortacılar Derneği, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Salih Ekinci, Başkan Yardımcısı Mustafa Nimet Baduk, Kurucu Üyeler Hüseyin Yıldırım, Mehmet Fırat Aydın, İdris Taşan ve Bilal İlhan’dan oluşan yedi kişilik ekiple faaliyetlerine başladı.

Batman’ı sektörün yıldızı haline getireceğiz
Derneğin Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Salih Ekinci, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Derneğimizi kurma amacımız, Batman’da sigorta sektörünü daha ileriye taşıyabilmek. Sigorta şirketlerin kaçtığı değil, şirketlerin acentelik tesis etmek için bahane aradığı bir tablo hedefliyoruz. Sigortacılık bilincini yaygınlaştırmak için ilkokul, orta ve liselerde sigortacılık eğitiminin verilmesi hususunda planlamalarımız var. Sigortacılık bilincini yaymak için sektörün duayenlerini Batman’ımıza getirip paneller, seminerler düzenlemeyi planlıyoruz. Batman Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü’nde okuyan ve mezun olan arkadaşlara istihdam alanı yaratmak için yönetim olarak gerekli yol haritaları çizdik. Bu hedefler doğrultusunda ilerleyerek Batman’ımızı sigorta sektörünün yıldızı haline getireceğiz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER