30 Haziran 2022, Perşembe
spot_img

Bereket Sigorta’dan Tasarruf Teminatlandırma Modeli

Birevim ve Bereket Sigorta Grubu, Tasarruf Teminatlandırma Modeli ile sektörde tasarruf konusunda yeni bir ilke imza attı.

Birevim, katılım sigortacılığı alanında faaliyet gösteren Bereket Sigorta Grubu ile tasarruf finansmanı sektöründe bir ilke imza attı. İmzalanan protokolle, Türkiye’de tasarruf finansman sektöründe ilk defa Birevim tarafından uygulanan “Tasarruf Teminatlandırma Modeli” Bereket Emeklilik iş birliği ile güçlendirildi. Bu modelle tasarruf sahipleri, konut, taşıt ya da çatılı iş yerlerini teslim alırken Bereket Emeklilik’in sunduğu hayat sigortasıyla tasarruflarını teminat altına alıyor, finansal risklerden korunuyor. İş birliği kapsamında, Birevim Genel Müdürü Av. Mahir Orak ile Bereket Sigorta ve Bereket Emeklilik Genel Müdürü Mahmut Güngör’ün katılımıyla imza töreni düzenlendi.

Tasarruflar güvence altında

Kişiye özel hazırladıkları tasarruf planlarıyla, geleceğini planlamak isteyenlere finansal çözümler sunduklarını ve tasarruf finansmanı yöntemiyle Türkiye’de yeni bir dönem başlattıklarını belirten Birevim Genel Müdürü Av. Mahir Orak, “Sektörün lokomotif ve öncü markası olarak ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Daha önce hayata geçirdiğimiz Tasarruf Teminatlandırma Modeli’ni, Bereket Emeklilik iş birliğiyle bir adım öteye taşıyoruz. Tasarruf sahiplerimiz, konut, taşıt ya da çatılı iş yeri tasarruflarını teslim alırken gelecekteki finansal risklerini güvence altına almak için Bereket Emeklilik’in kendilerine özel hazırladığı hayat sigortasıyla korunacak. Çalışmalarımız kapsamında yaptığımız iş birlikleri çok kıymetli. Önümüzdeki dönemde de Bereket Sigorta Grubu ile olan anlaşmamızda olduğu gibi tasarruf finansman sisteminin yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmalarımıza ve iş birlikteliklerimize devam edeceğiz’’ dedi.

İnovatif ürünlerle hizmet ağımızı genişletiyoruz

Bereket Sigorta ve Bereket Emeklilik Genel Müdürü Mahmut Güngör ise, Birevim ile imzalanan anlaşma ile ilgili şunları söyledi: ‘’Bereket Sigorta Grubu yeni iş birlikleri ve inovatif ürünleri ile hizmet ağını genişletmeye devam ediyor.” Ülkemizde son yıllarda katılım finans sistemine dair yaşanan gelişmelerle birlikte katılım finans kuruluşlarının teşvik edilmesinin katılım sigortacılığının gelişimine ciddi katkı sağlayacağını ifade eden Güngör, “inovatif ve zengin ürün gamımızın yaygınlaştırılmasına yönelik vizyonumuz doğrultusunda, Bereket Sigorta Grubu yeni iş birlikleriyle hizmet ağını genişletmeye devam ediyor” dedi.

Şirketlerinin sektörde öncü olarak yer aldığı katılım sigortacılığına dair önemli bilgileri aktaran Güngör; “Tasarruf finansman sektörünün önemli paydaşı olan BİREVİM ile yaptığımız stratejik iş ortaklığımızın, katılım sigortacılığının tabana yayılmasına ve katılım finans enstrümanlarının ülkemizdeki gelişimine ciddi bir fayda sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER