5 Ağustos 2021, Perşembe
spot_img

BES’e otomatik katılım 65. Hükümet Programı’nda

Başbakan Binali Yıldırım 65. Hükümet Programı’nı Meclis’e sundu. 65. Hükümet Programı’nda otomatik katılım pilot uygulamasının başlatılması, hayat sigortalarının ve uzun süreli özel sağlık sigortalarının geliştirilmesi de var.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, TBMM Genel Kurulu’nda 65. Hükümet Programı’nı sunumunda, ekonomi alanında yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi. Yıldırım, “Ekonomi alanında bir yandan makro ekonomik istikrar ve kazanımları güçlendirirken, bir yandan da sektörel dönüşümlere odaklanmak suretiyle büyüme potansiyelini daha yukarıya çekeceğiz” dedi.

Tamamlayıcı emeklilik tasarruflarını desteklemeye devam edeceklerini belirten Yıldırım, şöyle konuştu: “Harcamalarımızda azami dikkati göstererek israf engellenecek, diğer yandan gelirlerimizin çeşitlendirilmesi ve kalitesini artıracak tedbirler alacağız. Bireysel Emeklilik Sistemi’nde (BES) kesinti oranlarını uluslararası düzeylere yaklaştıracağız, sistemde otomatik katılım pilot uygulamasını başlatacağız. Hayat sigortalarının ve uzun süreli özel sağlık sigortalarının gelişmesini teşvik edeceğiz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER