19 Ağustos 2022, Cuma
spot_img

Büyükçelebi: Mobil satışta poliçeyi acente kesmeli

TÜSAF Başkanı Murat Büyükçelebi, mobil satışlarda sigorta poliçesinin acente tarafından kesilmesi gerektiğini söyledi.

Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu (TÜSAF) Başkanı Murat Büyükçelebi, Şemsiye Dergisi’ne verdiği demeçte mobil satışlarda sigorta poliçesinin acente tarafından kesilmesi gerektiğini söyledi.

Teknolojideki inanılmaz değişim ve akıllı telefonların, 7’den 70’e herkesin hayatını kaplamasıyla, mobil uygulamalara da son yıllarda büyük bir ilgi söz konusu.

Murat Büyükçelebi
TÜSAF Başkanı Murat Büyükçelebi

Zaman ve mekan kısıtlamasını kaldırarak, bireylerin istedikleri bilgi, ürün ve hizmetlere ulaşmasını sağlayan uygulamalar hayatımızı da büyük ölçüde kolaylaştırıyor. Sigorta şirketlerinin de son yıllarda mobil teknolojilere ciddi yatırım yapması da dikkat çekiyor.

TÜSAF Başkanı Büyükçelebi, mobil uygulamalarda, bir birey sigorta ürünü almak istediğinde; poliçenin acente tarafından yapılmasının, hem sigortalı hem de sigorta şirketinin faydasına olduğunu söylüyor.

İstenilmeyen durumlar  ortaya çıkabilir

Poliçenin acente tarafından yapılmasıyla sigortalının karşısında muhatap bulacağını, hizmette sorun olmayacak şekilde iletişim sağlanacağını; yenilemelerde bilgilendirme ve takibinin yapılabileceğini belirten Büyükçelebi; poliçenin, sigorta şirketi genel müdürlüğünden yapılması halinde ise sigorta şirketinin; bir anlamda kendi acentesine rakip olması gibi istenilmeyen bir durumun ortaya çıkacağı görüşünde.

Daha önce hiç sigortalanmamış bir bireyin, sigorta ürünü almak istediğinde bireyin bulunduğu şehirdeki bir acentenin görevlendirilmesinin gerekli olduğunu belirten Büyükçelebi; “Mobilden yapılacak satışlarda da zorunlu sigortalar ağırlıklı olmalı. Özellik gerektiren ürünlerde sigortalıya detaylı bilgi verilmesi mümkün olmayabilir” diyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER