19 Ağustos 2022, Cuma
spot_img

Camdan düşen kedi, pet sigortası ile tanıştırdı

Arkadaşının kedisinin camdan düşmesi sonucu pet sigortası ile tanışan ve kendisi de bir hayvan sever olan Çevirmen Asya Ergün, “Pet sigortası can dostlarımızın destekçisi. Bu ürüne sahip olmak için kedilerin camdan düşmesi gerekmiyor” dedi.

08082014a

HAYATIMIZ SİGORTALI / ARZU EFEOĞLU

Hepimizin içinde, korksak bile hayvanlara karşı bir ilgi ve sevgi var. Özellikle kediler ve köpekler, çoğu zaman hem dostumuz hem arkadaşımız olurlar, hatta ailemizin en önemli parçaları haline gelirler. Sevimlilikleriyle hayatımızın neşesi olan kediler ve köpekler de insanlar için geçerli olan kaza ve hastalık riskleri ile iç içe bir yaşam sürdürüyorlar; bizler gibi hastalanabiliyor, sakatlanabiliyorlar. Bu gibi durumlarda tedavi süreci uzun zaman alabildiği gibi aynı zamanda pahalı da olabiliyor. Bu süreçte ise ‘pet sigortaları’ hayvan severlerin en büyük destekçisi oluyor.

Sigortalılık bilincinin halen istenilen seviyede olmadığı ülkemizde, hayvan severler de pet sigortaları hakkında yeterli bilgiye sahip değil. Pet sigortasından üzücü bir kaza sonrasında haberdar olduğunu dile getiren Çevirmen Asya Ergün, “Evcil hayvanlar bir süre sonra hayvan severlerin çocuğu gibi oluyor. Başlarına bir şey gelir diye korkuyorsunuz. Ben, pet sigortaları ile üzücü bir kaza sonucu tanıştım. Keşke daha önce bilgim olsaydı. Pet sigortalarını edinmek için kedilerin camdan düşmesi gerekmiyor ” diye konuştu.

08082014bHer hayvan sever pet sigortası edinmeli

Çok küçük yaşlardan bu yana çeşitli hayvanlar beslediğini dile getiren Ergün, hayvan sevgisini aileden edinmiş bir birey. Birçok yakın arkadaşının da kedi ve köpek beslediğini söyleyen Ergün, “Ben hayvan sevgisiyle büyüdüm ve arkadaşlarım da böyle insanlar” diyerek yakın zamanda arkadaşının kedisinin başına gelen kazayı da şöyle anlattı: “Arkadaşım tatile gideceği için kedisini bana bırakmak istedi ve kedimle anlaşıp anlaşamayacaklarına bakmak için kedisi Cunda’yla birlikte evime geldi. Camın açık olması normalde kediler için problem yaratmıyor, çünkü dengelerini çok iyi koruyabiliyorlar. Fakat arkadaşımın kedisi Cunda, balkonda gezinirken bir anda beşinci kattaki evimin balkonundan düştü. Hemen yakınımızdaki veterinere götürdük. Cunda’nın da pet sigortası yok ve arkadaşım 200 TL’ye yakın bir tedavi ve muayene ücreti ödedi. Cunda, daha sonra da bir gün boyunca yoğun bakımda kaldı ve bu süreçten sonra da en az 400TL’ye yakın bir tedavi harcaması yapıldı. Bu kaza hem manevi hem de maddi anlamda yorucu oldu.”

Ergün, bu kazanın hem kendisini hem de arkadaşını çok üzdüğünü yineleyerek, kendi kedisi için pet sigortası yaptırmayı düşündüğünü ve her hayvan severin bu ürünü edinmesi gerektiğini belirtti.

Zehirlenme riskinden çalınmaya kadar koruma

  • Kedinizin ya da köpeğinizin boğulma tehlikesi, bir böcek tarafından ısırılması gibi acil müdahale gerektiren hastalık ya da sakatlanmaların tedavi masrafları güvence altına alınıyor.
  • Bakımını üstlendiğiniz hayvanın bilinen ya da bilinmeyen bir sebeple zehirlenmesi ya da boğazına cisim kaçması sonrasında geçireceği operasyonlar da sigortanız kapsamında karşılanıyor.
  • Seçeceğiniz poliçe türüne göre kayıp ya da çalıntı ilanlarında verilecek ödül paraları da pet sigortanız tarafından ödeniyor.
  • Çok sıcak ya da çok soğuk havalarda evcil hayvanlarınızda genel durum bozukluğu oluşturabilecek riskler, ayakta ve yatarak tedaviler şeklinde pet sigortalarının teminatları içerisinde yer alıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER