2 Temmuz 2022, Cumartesi
spot_img

Çerkes sanatçıların eserleri Güneş Sigorta Sanat Galerisi’nde

11032014aGüneş Sigorta Sanat Galerisi, 2014 yılının ilk sergisinde, Kafkasya Adigey Cumhuriyeti sanatçılarının eserlerini sanatseverlerle buluşturuyor.

Açılışı 10 Mart Pazartesi günü gerçekleştirilen, karma resim ve oyma işlerinden oluşan Adigey Çerkes Sanatçılar Sergisi’nde Kafkasya’nın derin mitolojik dünyasına yönelik temalar ele alınıyor.

Sergi açılışında bir konuşma yapan ve bugüne kadar birçok önemli sanatçının eserlerini Güneş Sigorta Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşturduklarını belirten Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin, “2014 yılının ilk sergisinde Adigey Cumhuriyeti sanatçılarını ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Hedefimiz olabildiğince çok sergi gerçekleştirmek ve halkımıza bu sergileri ücretsiz ziyaret edebilme fırsatı sunmak” dedi.

11032014b

Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin’e bir teşekkür plaketi takdim eden Adigey Cumhuriyeti Ressamlar Derneği Başkanı Ramazan Huvajev ise yedi sanatçının eserlerinden oluşan serginin İstanbullu sanatseverlerle buluşmasından mutluluk duyduklarını belirtti.

Abdullah Bersirov, Aslan Kuanov, Feliks Petuvaş, Kat Teuçej, Nurbiy Lovpaçe, Ramazan Huajev ve Sultan Umarov’un katılımı ile gerçekleştirilen sergi, 10 Nisan Perşembe gününe kadar, Pazar hariç her gün 10:00 – 18:00 saatleri arasında ziyarete açık olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER