29 Mayıs 2022, Pazar
spot_img

Deniz Belgeseli “+2.5” yakında yayında

Türk P&I Sigorta, çevre ve deniz kirliliğine dikkat çekmek üzere hayata geçirdiği projesi “+2.5 Deniz Belgeseli”ni kısa bir süre içinde yayınlayacağını duyurdu.

Türk P&I Sigorta, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla geçtiğimiz yıl Marmara Denizi’nde ortaya çıkan müsilajdan hareketle Marmara Denizi’ne ve deniz kirliliğine dikkat çekmek amacıyla başladıkları belgesel projesini yakın zamanda tamamlayarak yayınlayacaklarını duyurdu.  

Proje kapsamında çevreye verilen zarara ve deniz kirliliğine dur demek için belediyeler, akademisyenler, deniz biyologları, dernekler, tarihçiler, aktivistler, sporcular, sanatçıların da içinde bulunduğu pek çok kurum ve kişi ile röportaj yapıldığı belirtilen paylaşımda üç bölüm olacak belgeselin kısa süre sonra dijital bir platformdan yayınlanacağı bildirildi.

Çevre bilinci yükselmeli

Kısa süre önce Sigorta Ekranı’nda Sigorta Medya Genel Yayın Yönetmeni Can Kantar’a konuk olan Türk P&I Sigorta Genel Müdürü Ufuk Teker, yayında Marmara Denizi’nin ölmediğinin altını çizerek “Marmara Denizi rehabilite edilebilir ama bu konuda yapmamız gereken çok ciddi şeylerin olduğunun, o bilince çıkmamız gerektiğinin ve tıpkı deprem gerçeği gibi çevresel sorumluluklarımızın farkına varmamız gerekiyor.” demişti.

Teker, aynı yayında Türk P&I olarak çevresel bilinci artırmak adına müsilajla ilgili bir belgesel hazırlığında olduklarını aktararak bu belgeseli 2022 yılında izleyicilerle buluşturmayı planladıklarının müjdesini de vermişti.

Belgesel ile ilgili detaylara @denizbelgeseli hesabından ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER