Insurtech’in imparatorları İstanbul’a geliyor!

0
16

Dünya sigorta sektörünün bugününün ve geleceğinin konuşulacağı “Global InsurTech Summit-İstanbul 2019” ile Insurtech’in imparatorları, 3-4 Nisan 2019 tarihlerinde Renaissance İstanbul Polat Bosphorus’da düzenlenecek dev zirvede bir araya geliyor.

Sigorta sektörüne evrim ve devrim geçirten teknolojilerin yeni ismi olan Insurtech’in, Türkiye’deki çalışmalarına hız katmak ve Insurtech start-up’larına destek olmak amacıyla kurulan Insurtech HUB, ilk faaliyeti olarak dünyanın en popüler Insurtech imparatorlarını İstanbul’da ağırlıyor.

EuroEvents ve Insurtech HUB’ın ortaklaşa düzenleyeceği, Yıldız Teknopark ve Yıldız Kuluçka’nın destek verdiği Global Insurtech Summit – İstanbul 2019’a 50’den fazla ülkeden, 70’den fazla konuşmacı ve 300’den fazla temsilci katılacak ve zirvede 20 saatten fazla networking yapılacak.

Batı’nın ve  Doğu’nun buluştuğu, güncel Insurtech konularının ele alındığı, eğilimlerin belirlendiği geleceği şekillendirecek zirvede; dijital dönüşüm, müşteri deneyimi, yenilikçi araçlar, blockchain, sigortada yapay zeka, makine öğrenimi. bulut teknolojileri, veri işleme, otomasyon, sağlık, hayat, hasar, telematik, bankasürans, yıkıcı teknolojiler, yeni dağıtım kanalları gibi sektörün gelişimine yönelik birçok konu konuşulacak.

İşte zirveye katılacak olan ve InsurTech alanında yaptıkları çalışmalarla birlikte tüm dünyanın geleneksel sigortacılık sistemini değiştiren bazı isimler;

Karl Heinz Passler

Karl Heinz Pasaler, Bir Startup Koçu (Baloise Grubu), Ürün Müdürü (Basler Versicherungen), İlk 10 Küresel Insurtech Etki Yaratanları (Instech Londra) Ve Insurtech kitaplarının (Amazon En Çok Satanlarından) Ortak yazarıdır.

Jay Weintraub 

Dünyanın en büyük dikey medya uzmanları Ve markaları toplantısı olan Leadscon’u kurmuştur. Ayrıca en büyük dikey odaklı reklam teknolojisi platformlarından birini kuran Los Angeles merkezli Oversee.net’in kurucu yönetim ekibinin bir parçası olmuştur. Ayrıca Advertising.com’da Baltimore ve MD’de 2,5 yıl yönetici olarak çalışmıştır. Tüm dünyada 30’dan fazla şirkette yatırımcı danışmanlığı görevi yapmıştır.

Manjit Rana

Manjit Rana’nın uzmanlık alanlarından bazıları; İş geliştirme, pazarlama, inovasyon, sigorta teknolojisi, teklif geliştirme, strateji, sigorta (kişisel ve ticari), yönetim danışmanlığı, halkla ilişkiler, sigorta telematiği, broker yazılım platformları, dolandırıcılık tespitidir.

Selim YAZICI

Istanbul Üniversitesi’nde profesör olarak görev almaktadır. Fintech İstanbul’un kurucu ortağıdır. Ders ve araştırma konularından bazıları; Yönetim ve organizasyon, örgütsel davranış, girişimcilik ve başlangıçlar, Fintech, Insurtech, dijital sigorta’dır. Ayrıca dijitalleşme stratejileri, girişimcilik, girişimcilik ve başlangıçlar, deneyimsel öğrenme ve açık hava eğitim programı tasarımı ve proje yönetimi alanlarında danışmanlık vermektedir. Fintech ve Insurtech’lere de mentorluk yapmaktadır.

Melike Belli, MCBI

Londra’daki bir Fintech firması olan Cybertonica’nın pazarlama müdürüdür. Avrupa Kadın Ödemeleri Ağı Ülke Elçisi’dir. “Bankacılık ve Fintech – İstanbul’da Bir Fintech Ekosistemi Geliştirmek”, “The FinTech Ekosistemi – İlerleme Raporu 2016” ve “The Insurtech” kitabının ortak yazarıdır. 2017 ve 2016 yıllarında Fintech Powerlist’in yenilikçi finans kadınları, Dijifi’nin “Türk Fintech endüstrisinde önde gelen ilk 10 kadın” listelerin de yeralmıştır.

Rob Galbraith

Rob Galbraith; USAA, Citigroup ve Federal Reserve Board’da çeşitli pozisyonlarda 20 yıldan fazla iş deneyimine sahiptir. Boston Üniversitesi’nden sigorta yönetimi alanında yüksek lisans derecesi ve Michigan State Üniversitesi’nden ekonomi alanında lisans derecesi bulunmaktadır. Ayrıca Lexisnexis Home Danışma Kurulu ve Verisk Danışma Paneli’nde görev yapmaktadır. Rob Galbraith, Insurtech London Top 100 Fenomeni listesinde (Ocak 2018) 6. sıraya yükselmiştir. Rob, 2009 yılında Alamo Bölüm CPCU Derneği’nden, üstün hizmet ödülü almıştır.

Emilio Figueroa

Yaklaşık otuz yıllık sigorta sektör tecrübesi olan Emilio Figueroa, risk yönetimi girişim şirketleri için çoklu sigorta programlarının oluşturulmasına öncülük etmiş ve daha önce MGA, alternatif risk transfer araçları ve çoklu reasürans arasında değişen çeşitli sigorta yeniliklerinin oluşturulmasına  öncülük etmiştir.

Andrew Warburton

Sigortacılık sektöründe 30 yıllık tecrübesiyle, Insurtech’in yeni dijital çağda sektörün olmazsa olmazı olacağına İnanmaktadır. Insurtech Hub’ın genel müdürüdür.

Insurtech Hub; Ölçeklendirmeler, sigortacılar, brokerler, acenteler, teknoloji sağlayıcılar, yatırımcılar, devlet, üniversiteler, teknoparklar, kuluçka merkezleri ve diğer paydaşlar İçin yüksek katma değerli hizmetler sunan bir sigorta ekosistemidir. Insurtech Hub, Insurtech hizmetlerinde ve teknoloji danışmanlığı endüstrilerinde yıllarca çalışan profesyonellerden oluşan bir ekip tarafından kurulmuştur. En uygun mentor, ortak ve yatırımcılardan oluşan bir uluslararası ağa, doğrudan erişim sağlayarak; Insurtech girişimlerini desteklemektedir.

Zirveye başvuru yapmak ve daha detaylı bilgi almak için www.insurtechsummit.io adresini, Insurtech HUB hakkında detaylı bilgi almak için de www.insurtech.org’u ziyaret edebilirsiniz.

Sigortamedya’ya özel indirim fırsatını kaçırmayın!

1 Mart tarihine kadar geçerli olacak indirimli kayıt için TIKLAYIN

https://tickets.euro-events.co/index.php?route=product/product&product_id=112

İletişim: serkan.kocali@insurtech.org

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz