1 Temmuz 2022, Cuma
spot_img

Dikili ağacınız AvivaSA’dan

15102014gDikili ağacınız AvivaSA’dan AvivaSA, müşterilerinin doğum günlerinde TEMA Vakfı aracılığıyla diktiği toplam 16.580 fidanla iki hatıra ormanı kurdu.

AvivaSA Emeklilik ve Hayat, müşterilerinin doğum günlerinde yaptığı fidan bağışları ile iki hatıra ormanı kurdu. AvivaSA, İzmir’in Urla ilçesinde ve Balıkesir’in Bigadiç ilçesinin Güvemçetmi Köyü’nde kurduğu hatıra ormanlarına TEMA Vakfı aracılığıyla toplam 16 bin 580 adet fidanı toprakla buluşturdu.

AvivaSA’nın kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetlerinin bir parçası olarak 2012’nin Kasım ayında başlattığı proje, iklim değişikliği etkilerinin azaltılabilmesi için karbon yutağı yeni orman alanları oluşturularak bugüne ve geleceğe hizmet vermeyi hedefliyor. Proje kapsamında AvivaSA’nın katkılarıyla İzmir ve Balıkesir’de yaklaşık 25 futbol sahasına denk gelen alan ağaçlandırılarak erozyon ve iklim değişikliği ile mücadeleye destek olundu.

1,5 yıl içerisinde AvivaSA müşterileri adına, İzmir-Urla’daki 6 hektarlık AvivaSA Hatıra Ormanı’na kızılçam, servi ve geniş yapraklı değişik 10.080 fidan dikilirken,12 hektarlık Balıkesir-Bigadiç’teki Güvemçetmi AvivaSA Hatıra Ormanı’na ise 6.500 adet fıstıkçamı, servi ve yalancı akasya fidanları dikildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER