30 Haziran 2022, Perşembe
spot_img

Doğa Sigorta eğitim ile sürekli kendini yeniliyor

Sigorta sektöründe eğitimin önemine inanan Doğa Sigorta, son olarak “Acente Temsilcileri Oryantasyon Eğitimi” ile satış ekibinin bilgilerini yeniliyor ve güncelliyor.

IMG_9727Acentelerine daha iyi hizmet vermek amacıyla eğitimler düzenleyen Doğa Sigorta, kurumsallaşma adına başarılı çalışmalara imza atmaya devam ediyor.

Sahada Doğa Sigorta acenteleri ile birebir çalışan satış temsilcilerine verdiği eğitim ile hizmet kalitesini daha da artırmayı hedefliyor. Eğitim verecek eğitmenler konularında uzman kişilerden seçiliyor. Uzman eğitmenler acente temsilcilerine bir yandan satış teknikleri hakkında bilgiler verirken, diğer yandan da kurumsal çalışmalara yönelik de bilgilendirici aktiviteler düzenleniyor.

Bu amaç doğrultusunda Doğa Sigorta, 18 – 22 Temmuz tarihleri arasında bir eğitim düzenledi. Acente Temsilcisi Oryantasyon Eğitim Haftası’nda 30 kişilik ekibe ilk 2 gün stratejik satış teknikleri eğitimi verildi.

TÜREV Eğitim Danışmanlığı (İş Geliştirme Yöneticisi Kıdemli Yönetim Danışmanı) Dr. Savaş Tavşancı tarafından ilk 2 gün Stratejik Satış Teknikleri hakkında çok kapsamlı bir eğitim verildi. Çarşamba ve perşembe günü Doğa Sigorta üst düzey yöneticileri ve birim müdürleri; satış stratejisi, oto – oto dışı kaza, yangın ve mühendislik, risk mühendisliği, nakliyat, acente tesis ve iletişim, reasürans, katılım sigortacılığı, hasar – lojistik, sağlık ve mali ve idari işler konularında detaylı eğitimler verdi. Son gün ise ekran eğitimleri verildi. Uygulamalı ekran eğitimlerine katılımcılar büyük ilgi gösterdiler.

“Doğa Sigorta’ya güven” mesajı verildi

IMG_9744Test ekranlarında her branş ve üründen poliçeler kesildi. Ödeme şekilleri, tekliflendirme ve poliçeleme üzerinde uygulamalı olarak çalışıldı.

Doğa Sigorta Genel Müdürü Coşkun Gölpınar iki saatlik sunumunda katılımcılara satış teknikleri ile ilgili önemli mesajlar verdi.  Coşkun Bey’in sunumuyla haftalık toplantı sona erdi.

Doğa Sigorta Oryantasyon Eğitim Haftası’nı değerlendiren Genel Müdür Coşkun Gölpınar eğitim haftasının çok başarılı geçtiğini söyledi. Eğitim çalışmalarına aralıklarla devam edeceklerini belirten Gölpınar, sözlerine şöyle devam etti: “Doğa Sigorta her geçen gün büyümesini sürdüren bir şirkettir. Yüzde 100 milli sermayeli bir şirket olmamız bizim gururumuzdur. Sağlam temeller üzerine kurulmuş olan Doğa Sigorta kurumsallaşma yolunda hızla ilerleyerek büyük bir şirket olmayı hedeflemektedir. Bu hedeflerine giderken büyümemizi sağlam temellere oturtmamız gerekiyor. Bunun için de her açıdan kendimizi yenilemeliyiz. Özellikle sigorta şirketlerinin çağın ve günün gereklerine göre hızlı değişim ve uyumu çok önemlidir. Esnek ve hızlı doğru karar alan bir yönetim yapımız olmalı. Bu nedenle çalışma arkadaşlarımızı sürekli eğitimlerle diri tutmamız ve “upgrade” etmemiz gerekiyor. Eğitimin önemini bilmek yetmez, bunu bir angarya olarak görmeden gerçekten faydalanma yolunu seçmeliyiz. Benim ve ekibimin bunun farkında olmamız sevindirici. Bu son eğitim sonrası satış temsilcilerimiz acentelere daha iyi hizmet verecektir. Bizimle çalışan acentelerimiz, bizim kurumsal temsilcilerimizdir. Satış ekibimize verdiğimiz bu eğitimlerin acentelerimize yansıması olacaktır. Acentelerimizi de sürekli yenilemek ve diri tutmak gelişmelerden haberdar etmek istiyoruz. Acentelere bu hizmeti hızlı ve anlaşılır şekilde satış temsilcilerimiz verecektir. Çünkü acentelerin her dakikası bizim için kıymetlidir. Satış temsilcilerimizin acente ile birebir bilgi alışverişinde bulunmasının üretime büyük katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Ve bunu acentelerimizin vaktinden çalmadan yapmayı amaçlıyoruz.”

Gölpınar, “Doğa Sigorta, acentelerine büyük önem vermektedir. Acentelerle iletişim kanalı olarak sadece e-posta kullanmak yeterli değil. Duyurular bazen gözden kaçabiliyor. Bu nedenle Doğa Sigorta satış ekibinin birebir acentelerle temasları sırasında gelişmeler hakkında direkt bilgi aktarması gerçekten çok önemli ve değerli. Eskiden şirketler acentelerini bir salonda toplayıp eğitim verirdi. Acente sayısı arttıkça sigorta şirketleri acentelerine eğitim vermekten vazgeçti. Fakat bizim Doğa Sigorta olarak eğitimin önemini bilen bir şirket olarak acentelerimize gelişmelerle ilgili veya eğitimleri birebir olarak vermek gibi bir hedefimiz var. Biz acentelerimize güveniyoruz, onlar da Doğa Sigorta’ya güvenmeye devam etsinler” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER