22 Eylül 2021, Çarşamba
spot_img

Doğa Sigorta’da ‘metal yakalı’ atama

Doğa Sigorta’da Kasım ayından bu yana verilen görevleri eksiksiz yerine getiren metal yakalı personele DOSİGO ismini aldı. DOSİGO 7 gün 24 saat prensibiyle mesai yapıyor.

Doğa Sigorta, dijitalleşen dünyada çalışanlarına daha verimli çalışma koşulları yaratan; basit, karmaşık, kısa süreli; uzun süreli iş ayırmaksızın günlük ve uzun vadeli rutin işleri üstlenerek, zamanı iyi yönetmeyi sağlayan metal yakalı personelinin ismini belirledi.

Kasım ayında şirkete dahil olan ve sorumluluk aldığı tüm operasyonel işlerde görevlerini 7/24 zamanında ve hatasız yerine getiren robot; kurum içinde gerçekleştirilen anket sonucunda şirket çalışanlarından Yusuf Can Gürler’in önerisiyle DOSİGO adını aldı.

Öğrenciler tasarladı

Doğa Sigorta’dan DOSİGO ile ilgili yapılan bilgilendirme şöyle; “Grup bünyesindeki İstanbul Ayvansaray Üniversitesi’nin Grafik-Tasarım Bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan DOSİGO’nun logo ve illüstrasyonu; üniversitemiz kaynakları ve değerli hocalarının da desteğiyle oluşturulan etkili ve güzel projelerden biri oldu. Türkiye’nin yerli ve milli sigorta şirketi; gece, gündüz ve tatil ayırmaksızın ihtiyaç duyulan her alanda tüm birimlere fayda sağlaması için; geliştirmeyi sürdürdüğü robot çalışan (Robotic Process Automation) ile müşterilere daha hızlı ve hatasız çözümler üretip; memnuniyeti en üst seviyeye taşımayı amaçlıyor.”

Ayrıca Doğa Sigorta, metal yakalı çalışanı ile sürdürülebilir çözümler üreterek RPA; Chatbot gibi süreçlerle hem şirket personelinin rutin işlerden uzaklaşıp; uzman oldukları alanda çalışmalarını hem de müşterilere 7/24 ve en hızlı şekilde hizmet vermeyi hedefliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER