16 Ağustos 2022, Salı
spot_img

Eğitim Sigortası ile ailelerin içi rahat

Erken BES ile bebeklikten gençliğe kadar olan dönemde tasarruf yapmanın kolaylaştığını belirten Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, “Eğitimde sunduğumuz Eğitim Güvencesi Hayat Sigortası ile de anne ve babaların, çocuklarının geleceğiyle ilgili içlerini rahatlatıyoruz.” dedi.

Ekonomik koşulların günden güne güçleştiği bu dönemde çocuk sahibi olanların en büyük kaygılarından biri de çocuklarına iyi bir eğitim aldırabilmek. Bu anlamda da pek çok aile çocukların eğitim hayatını ve dolayısıyla geleceğini güvence altına alabilmek için sigorta ürünlerine yöneliyor. 

Gelecek güvencesinin çok yönlü olduğunu ancak en kritik ve önemli konulardan birinin çocukların eğitimi olduğunu ifade eden Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, “Eğitim Güvencesi Hayat Sigortamız ile aileler kendi başlarına gelebilecek zor durumlara karşı çocuğunun okul hayatına kesintisiz bir şekilde devam etmesini sağlıyor. Güvenli bir geleceğin kapıları bu sayede çocuklar için hep açık kalıyor ve en önemlisi aileler bunun iç rahatlığını yaşıyor.” dedi.

Eğitim Sigortası hakkında bilgi veren Sincek, Eğitim Güvencesi Hayat Sigortası ile yaşam kaybı ya da maluliyet durumlarında çocukların eğitim masraflarının güvenceye alındığını belirterek “Bu ürünümüzden ebeveyn olan 18-65 yaş arası herkes yararlanabilir. Albaraka Türk, Kuveyt Türk şubeleri veya Katılım Emeklilik acenteleri ile tüm online platformlarımızdan ve çağrı merkezimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.” diye konuştu.

Teminat tutarını katılımcılar belirliyor

Sincek, Eğitim Güvencesi Hayat sigortası ürününün güvence sunduğu teminat tutarının sigorta başlangıç tarihinde yıllık eğitim masraflarına, beklenti ve sigorta süresine göre katılımcılar tarafından belirlendiğini aktararak “Her yıl kalan sigorta süresi ile doğru orantılı olarak bu teminat azalır. Çocuğunuzun eğitim süresine bağlı olarak sigorta poliçesinin süresini, 2 yıl ila 20 yıl arasında belirleyebilirsiniz. Prim tutarı da yaşa, teminat tutarına ve sigorta süresine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Primler, peşin veya sigorta süresine eşit dağılacak şekilde banka hesabı ve kredi kartıyla ödenebilir, bu sayede esnek ödeme imkânınız olur. Sigorta sahibinin, 18 yaş altı çocukları için ödediği primlerin tamamında belli oranlarda bu miktarları vergiden düşmesi mümkündür. Ücretli çalışansanız, aylık brüt ücretin yüzde 15’ini ve yıllık brüt asgari ücretin toplam tutarını; serbest meslek sahibiyseniz, yıllık beyan edilen gelirin yüzde 15’ini ve yıllık brüt asgari ücretin toplam tutarını aşmamak kaydıyla vergi indirim avantajından da yararlanabilirsiniz.” açıklamalarında bulundu.

Ebeveynler için eşsiz bir ürün

Eğitim Güvencesi Hayat Sigortası ile ebeveynlerin kendi başlarına gelebilecek zor durumlara karşı çocuklarının eğitimi ne olacak diye endişe etmelerine gerek kalmadığına dikkat çeken Sincek, “Katılım sigortacılığı prensipleri ile sunduğumuz Eğitim Güvencesi Hayat Sigortası ürünümüzü gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz. Zor zamanları, hayat yolunda iken konuşmak ve karşılaşabileceğimiz risklere karşı önlemleri erkenden almak gerektiğine inanıyorum. Ebeveynler için en değerli varlıkları olan çocukları için bu gibi ürünlerin eşsiz bir fırsat, her ne olursa olsun eğitimlerini sürdürebilmelerini sağlamak için önemli bir koruma kalkanı olduğunu düşünüyorum. Umuyorum ki çocuklarımız güvenli, sağlıklı ve mutlu bir hayat yaşarlar ve bizler aileleri olarak onların mezuniyetlerine ve nice başarılarına şahit oluruz. Yeni nesillerimiz için iyiliği gönülden temenni ederken hayatın karşımıza ne çıkaracağını bilmediğimiz için şimdiden elimizden gelen tüm önlemleri almamız gerektiğinin de altını çizmek isterim.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER