19 Ağustos 2022, Cuma
spot_img

Eksperler ‘sınav açılsın’ diyor

Sigortamedya olarak son düzenlediğimiz anketle eksperlerin ‘sınav’ sorununu gündeme getirdik. Ankette 863 kişi oy kullanırken, 691 kişi ‘evet’ diyerek yüzde 80 oyla anketin sonucunu belirledi.

eksper sınav
Eksperler için yeni sınav açılmalı mı? diye sorduk…

Düzenlediği anketlerle sektördeki sorunları ve çözüm önerilerini ortaya koyan Sigortamedya, bu defa eksperlerin ‘sınav’ sorununa parmak bastı. Geçtiğimiz günlerde eksper bürosu çalışanları, yayınladıkları bir bildiriyle eksperlik sınavı düzenlenmesini istemişti. Bildiride 2010 yılından bu yana eksperlik sınavı yapılmadığı vurgulanırken, ülkedeki nüfusa ve sigorta poliçesi adedine göre sigorta eksper sayısının yetersiz olduğuna dikkat çekilmişti.

Sigortamedya olarak bizde bu bildiriden hareketle eksperlerle ilgili konuyu sektörün gündemine ve yorumuna açtık. Düzenlediğimiz ankette katılımcılara, ‘Eksperler sınav bekliyor. Yeni sınav açılmalı mı?’ diye sorduk. Anketten çıkan sonuç eksperlerin isteklerini doğrular nitelikte.

Toplam 863 kişinin oy kullandığı ankette ‘EVET’  diyenlerin oranı 691 oyla yüzde 80 olurken, ‘HAYIR’ diyenlerin oranı ise 172 kişinin katılımı ile yüzde 20 olarak gerçekleşti.

[graphs strips=”true”]
[graph title=”EVET” score=”80″ color=”#dd9933″ text_color=”#ffffff”]
[graph title=”HAYIR” score=”20″ color=”#1e73be”]
[/graphs]

 

 

 

3 YORUMLAR

  1. Sınavın açılması mutlaka gereklidir.
    Ancak Eskper ofisinde belli bir süre çalışmışmış ve haalen çalışmakta olan Eksper asistanları ile Uzman raportörler için kontenjan ayrılması gerektiği isabetli olacağı kanaatindeyim.

  2. TARSİM EKSPERİ levhaya kayıtlı eksper sayısı 3004..
    Bu yıl 23 Mart tarihinde tekrar sınav açılıyor.
    Oto dışı için eksperlik sınavının gerekli veya gereksiz olduğunu konuşmaya dahi gerek yok. Eksper ofisi çalışanları, sektör içi çalışanlar ve 2. belgesini almak isteyenler için geç kalan sınavın açılmasını bir an önce sağlamak gerek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER