1 Temmuz 2022, Cuma
spot_img

Evcil hayvan sigortası pazarı 2030’da 14.9 milyar dolara ulaşacak

Artan evcil hayvan sahipliği ve veteriner maliyetleri evcil hayvan sigortası pazarını yükselişe geçirdi. Evcil hayvan sigortası pazarının 2030 yılına kadar 14,9 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

SİGORTAMEDYA ÖZEL

Evcil hayvan sahipliğinin artması ve veteriner maliyetlerinin yükselmesi evcil hayvan sigortasına olan talebi artırdı. Evcil hayvan sigortası pazarının 2030 yılına kadar 14,9 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Global Market Insights Inc. tarafından hazırlanan araştırmaya göre özellikle son yıllarda artan veteriner maliyetlerinin evcil hayvan sigortasına olan talebin artmasında önemli bir rol oynuyor.

Çoklu poliçeler devreye sokuldu

Evcil hayvan sigortası ile ilgili farkındalığın artmasının da evcil hayvan sigortası pazarının büyümesinde itici bir güç olduğuna vurgu yapılan araştırmada, değişen ihtiyaçlar ve artan rekabet doğrultusunda yeni planların devreye sokulduğu belirtildi. Tek bir planda birden fazla evcil hayvanı içeren çoklu evcil hayvan sigorta poliçeleri gibi yenilikçi planların buna örnek gösterilebileceği kaydedildi. Araştırmada, evcil hayvan sigortası sektöründe faaliyet gösteren sigorta şirketi sayısının da arttığına dikkat çekildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER