23 Ocak 2022, Pazar
spot_img

Gulf Sigorta, 2022’de 1 milyar TL üretim hedefliyor

2022 için üretim hedeflerini 1 milyar TL olarak belirlediklerini belirten Gulf Sigorta Genel Müdürü Süleyman Sağıroğlu, “Tüm kanallarımızda kârlı büyüme hedefimiz devam ediyor. 2022 yılı Gulf Sigorta için teknolojik yeniliklerin de yılı olacak” diyor.

ALP SÜER/SİGORTAMEDYA

Hayat dışı sigorta sektöründe istikrarlı olarak büyümeyi sürdüren yabancı sermayeli şirketlerin başında Gulf Sigorta geliyor. Piyasaya sunduğu, tüketici dostu yenilikçi ürün ve teminatlarla dikkat çeken şirket, TSB verilerine göre geçen yıl prim üretimini yaklaşık yüzde 40 artırarak, sektörün de üzerinde büyüdü. Biz de Hayatımız Sigortalı Dergisi olarak geçen ay Gulf Sigorta Genel Müdürü Süleyman Sağıroğlu ile bir röportaj yaptık. 2021 yılının bir değerlendirmesini yapan ve 2022 yılı beklentilerini paylaşan Sağıroğlu, bu yıldan çok umutlu. 2022 için üretim hedeflerini 1 milyar TL olarak belirlediklerini belirten Sağıroğlu, “Tüm kanallarımızda kârlı büyüme hedefimiz devam ediyor. 2022 yılı Gulf Sigorta için teknolojik yeniliklerin de yılı olacak” diyor.

2021’deki performans iyi

2021 yılında iyi bir performans sergilediklerini vurgulayan Sağıroğlu, prim üretimi tarafında hedefin yaklaşık yüzde 20 üzerinde, finansal kârlılık tarafında da, bütçe hedeflerinin yüzde 35 üzerinde bir performans gerçekleştirdiklerini söylüyor. Yüksek seyreden enflasyon ve kur dalgalanmalarının hasar, masraf ve dolayısıyla teknik kârlılık oranlarına yansımalarını dikkatle kontrol etmeye devam ettiklerini belirten Sağıroğlu, 2022’de de sürdürülebilir ve kârlı büyümeye ağırlık vereceklerini vurguluyor.

Web sitesi yenilenecek

2022 yılında sorumluluk sigortaları, konut, ferdi kaza ve seyahat sigortaları branşları için çalışmalarının süreceğini belirten Sağıroğlu, 2022’ye dair icraatları konusunda şu bilgileri veriyor: “Hizmet standartlarımızı ve kaynak verimliliğimizi artırmak, taleplerin ve operasyon akışlarının belirli bölümlerini daha etkin yönetebilmek için robotik süreçleri ve otomasyon yeteneklerini sistemlerimize entegre etme üzerine çalışıyoruz. Kurumsal web sitemiz, en son trendler ile uyumlu, müşteri beklentilerini güncellik anlamında karşılayacak ve aranan bilgiye ulaşmayı hızlandıracak yeni yüzüyle canlıya alınacak. Yine mobil uygulamamız ‘gigit’ tarafında da, performansımızı artırabilmek için test adımları üzerinde kullanıcı deneyimi çalışmalarımız devam edecek.”

Gulf Sigorta hangi ürünler üzerinde yoğunlaşacak?

  • KOBİ ve orta ölçekli firmaların ‘siber riskler’ini teminat altına alacak ürün geliştirme
    çalışmalarımız sürüyor.
  • Değerleme uzmanları için bireysel mesleki sorumluluk risklerini teminat altına alacak ürünler için çalışıyoruz.
  • Müşterilerimize bireysel ürünlerimizde de siber risklere karşı teminat sağlama konusunda çalışmalar yapıyoruz.
  • Ferdi kaza sigortası branşında, farklı hizmet ve teminatlar ile zenginleştirilmiş Ferdi Kaza Sigortası Planları sunmayı hedefliyoruz.
  • Seyahat Sigortaları branşında Covid-19 pandemisi sonrası müşteri ihtiyaçlarına cevap verecek, farklı dağıtım kanallarını destekleyecek yeni planlar oluşturacağız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER