29 Mayıs 2022, Pazar
spot_img

İkame araç tedarik sorunu masaya yatırıldı

Son dönemde ikame araç tedariği ile ilgili yaşanan sıkıntılar Türkiye Sigorta Birliği’nin koordinasyonunda düzenlenen online bir toplantı ile ele alandı.

Sigorta sektöründeki ikame araç temininde karşılaşılan sorunlar, 15.09.2021 tarihinde Türkiye Sigorta Birliği’nin koordinasyonunda düzenlenen online bir toplantı ile ele alındı.

TSB Başkanı ve Türkiye Sigorta Genel Müdürü Atilla Benli başkanlığında yürütülen toplantı sonrası yapılan duyuruda şu bilgilere yer verildi: “Sigorta şirketi yöneticileri, TOBB SAİK temsilcileri, önde gelen araç tedarik ve asistans firmalarının temsilcilerinin katıldığı toplantıda, özellikle yaz aylarında bazı bölgelerde yaşanan ikame araç tedarik sorunu tüm boyutları ile masaya yatırılmıştır.

Avrupa’da da benzer durumların yaşandığı sorunun ülkemizdeki etkilerinin minimum düzeye indirilmesi adına tüm tarafların katkısı ile bir aksiyon planının ortaya konulacağı konusunda mutabık kalınmıştır.

Toplantı neticesinde ikame araç tedarikinde yaşanan sorunun pandemi dönemi şartlarından kaynaklı olarak, dönemsel ve arızi bir durum olduğu hususu öne çıkmış ve çözüm önerilerine ilişkin çerçeve oluşturulmuştur.

Bununla birlikte, mevcut sorunun çözümü yanında ilerleyen dönemlerde benzer durumların yaşanmaması adına tarafların katılımı ile ortak bir çalışma grubu kurulması ve çözüm önerilerinin adım adım hayata geçirilmesi kararlaştırılmıştır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER