22 Eylül 2021, Çarşamba
spot_img

İklim değişikliği, dikkatleri sigortalara çekti

Son dönemde iklim değişikliğine bağlı yaşanan doğal afetler sigortanın önemini ortaya koydu. KKTC Sigorta ve Reasürans Şirketler Birliği, doğal afet ve yangına karşı varlıkların sigorta teminatı altına alınması tavsiyesinde bulundu.

KKTC Sigorta ve Reasürans Şirketler Birliği son dönemde yaşanan doğal afetlere ilişkin yazılı bir açıklamada bulundu. Açıklamada orman yangınları ve sel olaylarının iklim değişikliğinden dolayı arttığına dikkat çekildi ve bu olaylara karşı varlıkların sigorta teminatı altına alınmasının önemi vurgulandı. Akdeniz Bölgesi’nde ve dünyanın pek çok ülkesinde yaşanan yangınlara ve sel olaylarına ve bunların küresel ısınmanın da etkisiyle söndürülmesinde zorluklar yaşandığına dikkat çekildi.

Yangın tehlikelerinin yanında iklim değişikliğinden dolayı, sel hortum fırtına tehditlerinin de arttığına işaret edilen açıklamada, bu olayların ciddi can ve mal kayıplarına neden olduğu kaydedildi. Açıklamada, “Yangın ve doğal afetlerin tek güvencesi olarak sigorta öne çıkmaktadır.

Bu nedenle KKTC Sigorta ve Reasürans Şirketler Birliği olarak tüm vatandaşlarımıza yılların emeği olan birikimlerini en kısa süre içerisinde sigorta teminatı altına almalarını tavsiye ediyoruz. Sigorta yangın ve doğal afetler neticesi malımıza gelecek olumsuzlukları engelleyemez ama onları tekrar en kısa sürede yerine koymanıza yardımcı olur” denildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER