25 Ocak 2022, Salı
spot_img

İklim Değişikliği Kurultayı’nda deniz sigortaları konuşuldu

Türk P&I Sigorta Genel Müdürü Ufuk Teker, İklim Değişikliği Kurultayı’nda yaptığı sunumda iklim değişikliği etkilerini sigorta perspektifinden değerlendirildi.


Ufuk Teker İklim Değişikliği Kurultayı’nda

Türk P&I Sigorta Genel Müdürü Ufuk Teker, İklim Değişikliği Kurultayı’nda yaptığı sunumda iklim değişikliği etkilerini sigorta perspektifinden değerlendirildi. Teker, sunumunda iklim değişikliğinin sebepleri ve etkilerine, deniz sigortaları ve Lyods’un global pazardaki payına değindi.

Deniz Kültürü Derneği ‘Gelecek senin, denizlerine sahip çık!’ sloganıyla Nişantaşı Üniversitesi’nin ev sahipliğinde İklim Değişikliği Kurultayı’nın ikincisini düzenledi. Türk P&I Sigorta Genel Müdürü Ufuk Teker; kurultayda yaptığı sunumda iklim değişikliği etkilerinin sigorta perspektifinden  değerlendirildi.

Teker, sunumunda iklim değişikliğinin sebepleri ve etkilerine, deniz sigortaları ve Lyods’un global pazardaki payına değindi. 2018 yılında 36 milyar ton karbon salınımı olduğuna vurgu papan Teker; “Karbon salınımı konusunda Çin başı çekiyor. Bu karbon salınım okyanus akıntılarını ve sıcak-soğuk su dengesini etkiliyor. Bu da hava olaylarına yansıyor. Mesela Türkiye’de hortum 1-2 düzeyindeyken şimdi 3-4 düzeyine çıktı. Türkiye’de 1970 yılından bu yana 1.5 senede bir sıcaklığın arttığını da söylemeliyiz. Daha önceleri bölgemizde rastlanmayan meteorolojik olaylar meydana gelmeye başladı. 2017 ve 2018’de 394 tane doğal felaket meydana geldi. Loyds’un global prim hacmi 4.8 milyar dolara ulaştı” dedi.

https://www.instagram.com/p/B44I3EHABJt/

Teker, iklim değişikliği ile ilgili sigortacılar bakımından yeni düzenlemelere; sigorta ve reasürans piyasasına etkilerine verilerine göre 2018 hasar kayıtlarına ve iklim değişikliğiyle ilgili sigortacılar bakımdan yeni düzenlemelere de değindi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER