25 Ocak 2021, Pazartesi

Kadın mikrogirişimciler İMECE mini sigorta güvencesinde

Bereket Sigorta ve Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) işbirliğiyle, kadın mikrogirişimciler İMECE Mini Sigorta kapsamına alındı.

Kadın girişimcilerin kullandıkları mikrokredi sayesinde kurdukları işle ailelerini geçindirdikleri dikkate alındığında;  mikrokredinin ve girişimlerinin sürdürülebilirliği açısından güvence altına alınmaları önemli bir hale gelmektedir.

Kadın girişimcilerimizin bu yolda karşılaşabilecekleri herhangi bir kaza sonucu yaşam kaybı ve maluliyet durumlarına karşı kendilerini ve ailelerini; ister ev sahibi ister kiracı olsunlar yuvalarını temel risklere karşı güvence altına almaları noktasında; İMECE Mini Sigorta önem kazanıyor.

Kadın girişimcilerin ekonomik yaşama adım atmalarını sağlayan mikrokredi uygulaması beraberinde sunulan mini sigorta ile bugün itibarıyla yaklaşık 50 bini aşkın girişimciye; 871 milyon TL tutarında güvence verildi.  

İMECE Mini Sigorta ile kaza sonucu yaşam kaybı ve daimi maluliyet durumlarında 10 bin TL’ye kadar teminat sağlanırken; İMECE Mini Konut Sigortası ile mikrogirişimcilerin evlerinde oluşan zararlar hasarın oluş biçimine göre belirtilmiş olan limitler dahilinde güvence altına alınıyor.

2003 yılından bu yana mikrokredi faaliyetlerini sürdüren Türkiye İsrafı Önleme Vakfı, Türkiye Grameen Mikrofinans Programının; dar gelirli kadınların ekonomik hayata dâhil olmaları için sağlamış olduğu ve küçük bir sermaye olan mikrokredi desteği; 1 Milyar 50 Milyon lirayı aşarken 200 bin kadını ekonomik hayata dâhil edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklam -

SON EKLENEN HABERLER