30 Haziran 2022, Perşembe
spot_img

“Kiracılar konut sigortasının farkında değil”

Konut sigortasında penetrasyon oranının henüz istenilen seviyelerin altında olduğunu ancak yenileme oranlarının 2021’in ilk 10 ayında yüzde 67 seviyesinde gerçekleştiğini belirten Ray Sigorta Genel Müdürü Koray Erdoğan, “Demek ki konut sigortası yaptıran vatandaş memnun kalıyor ve poliçesini yeniliyor” dedi. 

Ray Sigorta Genel Müdürü Koray Erdoğan, konut sigortasında penetrasyon oranının henüz istenilen seviyelerde olmadığını ancak yenileme oranlarının ise yüksek olduğunu açıkladı. Erdoğan, “Elimizdeki veriler konut sigortasında yenileme oranlarının 2021’in ilk 10 ayında yüzde 67 oranında olduğunu gösteriyor. Demek ki konut sigortası yaptıran vatandaş bundan memnun kalıyor. Konut sigortasında penetrasyon oranı henüz istenilen seviyelerin altında. Penetrasyon düşük olsa da konut sigortası yaptıran müşterilerimizin büyük bir kısmının yıl sonunda poliçelerini yenilediklerini görüyoruz. Ray Sigorta olarak müşterilerin ihtiyaçlarına dokunan çözümlerle bu ürünle ilk tanışma oranını artırmayı hedefliyoruz” dedi. 

Asistans hizmetleri de zengin

Erdoğan, “Büyük bir özenle kendimiz ya da ailelerimiz için kurduğumuz yuvalarımızı beklenmedik hasarlara karşı güvence altına alan konut sigortaları günlük hayatın devamlılığını sağlamak açısından büyük önem taşıyor” açıklamasını yaptı. Konut sigortalarının sadece hasar oluştuktan sonra değil, acil çilingir ihtiyacında ya da tesisat işçiliği gerektiren durumlarda olay anında da yardıma koştuğunu belirten Erdoğan, poliçelerle birlikte sunulan halı yıkama, kombi temizliği ve klima bakımı gibi birçok ücretsiz asistans hizmetleri ile hem sağlığın hem de konforun garanti altına alındığını aktardı.

Kiracılar maalesef konut sigortası alabileceklerinin farkında değil

Koray Erdoğan, kiracıların konut sigortası alabileceklerinin farkında olmadığına işaret ederek, “Bu sigorta ürünü ile ister kiraladığınız ister kendinize ait konutunuzda bir risk meydana geldiğinde değerli eşyalarınızı, elektronik ürünlerinizi, komşularınıza ya da mal sahibinize verebileceğiniz zararları, hatta olası bir depreme karşı eşyalarınızı teminat altına alabiliyorsunuz” açıklamasını yaptı. 

Evim Saray Konut Sigortası her eve uygun çözümler sunuyor

Ray Sigorta’nın Evim Saray Konut Sigortası her eve uygun çözümler sunuyor. Hem ekonomik hem de kapsamlı olarak tasarlanan ürün, yangın, sel, su baskını, fırtına, kar, yer kayması ve cam kırılması gibi hasarlara karşı poliçe sahibini ve ailesini koruma altına alıyor. Yılda bir defa olmak üzere kombi, klima bakımını ve 6 metrekareye kadar halı yıkama hizmetini ücretsiz olarak sunuyor. Ray Sigorta Evim Saray Sigortası‘nda, zor durumlarda büyük bir kolaylık sağlayacak “Konut Adaptasyon Teminatı” da bulunuyor. Bu teminat kapsamında sigortalı veya kendisi ile birlikte poliçe kapsamındaki konutta ikamet eden aile bireylerinin, poliçe süresi içerisinde tekerlekli sandalye kullanmasını gerektirecek herhangi bir kaza geçirmesi sonucunda konutta yapılması gereken adaptasyon masraflarını, poliçe limitleri dahilinde karşılıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER