30 Haziran 2022, Perşembe
spot_img

Koray Erdoğan: Evin konforu konut sigortasıyla artıyor

Ray Sigorta Genel Müdürü Koray Erdoğan, konut sigortasıyla beraber sunulan ek hizmetlerin ev halkının konforunu artırdığını söyledi.

Koray Erdoğan
Ray Sigorta Genel Müdürü Koray Erdoğan

Ray Sigorta Genel Müdürü Koray Erdoğan, konut sigortasıyla beraber sunulan ek hizmetlerin ev halkının konforunu artırdığını söyledi. Erdoğan, “Konut sigortası, kapıda kaldığınızda ücretsiz çilingir hizmeti vererek, evinizin camı kırıldığında ya da elektrik-su tesisatında sorun çıktığında ise destek sunarak devreye giriyor ve oluşabilecek masrafları karşılıyor” dedi.

Bireylerin kendilerini güvende hissettikleri yerlerin başında tartışmasız özenle döşedikleri evleri geliyor. Yangın, su baskını, fırtına, dolu ve hırsızlık gibi çok sayıda risk, hem kiracı hem de ev sahibinin huzurunu kaçırabiliyor. Hesaplı bir ürün olan konut sigortası ile bu risklere karşı evlerini güvence altına alanlar bu endişelerden son derece cazip fiyatlarla korunabiliyor. Poliçeyle beraber müşterilere ihtiyaç anında sağlanan ücretsiz çilingir hizmeti dışında elektrik hasarları, cam kırılması gibi teminatlar hem ev sahiplerinin hem de kiracıların hayatını kolaylaştırıyor.

Konut sigortasının çok sayıda riske karşı güvence vermekle kalmadığını, ev sahibi ve kiracıların endişelerini de azalttığını belirten Ray Sigorta Genel Müdürü Koray Erdoğan; “Konut sigortası, kapıda kaldığınızda ücretsiz çilingir hizmeti vererek, evinizin camı kırıldığında ya da elektrik-su tesisatında sorun çıktığında ise destek sunarak devreye giriyor ve oluşabilecek masrafları karşılıyor” dedi.

Müşterilerin ihtiyaçlarına göre hazırlanan konut sigortası ürünlerinin sigortalının hayatına en çok dokunan ürünlerden biri olduğunu da sözlerine ekleyen Erdoğan; “Müşterilerin ev içerisindeki yaşantılarını olabilecek en konforlu seviyeye getirmek için tasarladığımız Evim Saray’ın sunduğu klima-kombi bakımı ve halı yıkama gibi avantajlarla evlerde konfor sağlayarak sigortalılarımızın da hayatlarına değer katıyoruz” diye konuştu.

Klimadan kombiye ücretsiz bakım

Ülkemizde son rakamlara göre 16 milyondan fazla konut olduğunu belirten Erdoğan; “Zorunlu deprem sigortasında sigortalılık oranının yüzde 50’leri geçmesine karşın; konut sigortası ürününe talep yüzde 20 seviyesinin altında seyrediyor. Bu da konut sigortasının sağladığı çok sayıdaki avantajların henüz halkımız tarafından yeterince anlaşılamamış olduğunu ortaya koyuyor. Konut sigortası sadece müşterilerin eşyalarına gelebilecek hasarları ve hırsızlık olaylarını karşılamakla kalmıyor; ek teminatlar ve ek hizmetler ile de zenginleştirilebilen ve müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilebilen bir ürün. Biz de Ray Sigorta olarak sektörde fark yaratacak hizmetleri müşterilerimize sunmak için çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Ray Sigorta Evim Saray Konut Sigortası sunduğu geniş kapsamlı teminatlara ek olarak poliçe kapsamında yılda 1 defa olmak üzere kombi; klima bakımını ve belirli ölçüdeki halı yıkama hizmetini ücretsiz olarak veriyor. Aynı zamanda poliçe kapsamındaki konutta ikamet eden aile bireylerinin hayatı boyunca tekerlekli sandalye ile dolaşmasını gerektirecek bir sürekli sakatlık sonucu doğması durumunda; sigortalı konutta yapılması gereken adaptasyon masrafları da poliçedeki limitler kapsamında teminat altında alıyor.

Ray Sigorta Evim Saray Poliçesi’nin farkları neler?

Ücretsiz Kombi, Klima Bakımı:   Yıl içinde 1 defaya mahsus kombi, klima yıllık bakımı ücretsiz olarak sunulur.
Halı Yıkama Hizmeti:   Sigortalılar yılda 1 defa, ücretsiz halı yıkama hakkına sahiptir. (Halı büyüklüğü 6 metrekare ile sınırlı olup, bunun dışındaki tüm halı yıkama talepleri, anlaşmalı kurumun sağladığı indirim oranı üzerinden sağlanır. Ücretsiz ve indirimli halı yıkama hizmeti riziko adresinde bulunan halılar için ve riziko adresinden/adresine teslimatta geçerlidir.)
Konut Adaptasyon Teminatı:   Sigortalı veya kendisi ile birlikte poliçe kapsamındaki konutta ikamet eden aile bireylerinin, poliçe süresi içerisinde herhangi bir kaza geçirmesi sonucunda, hayatı boyunca tekerlekli sandalye ile dolaşmasını gerektirecek bir sürekli sakatlık sonucu doğması durumunda, sigortalı konutta yapılması gereken adaptasyon masrafları, olay başı ve yıllık toplam azami 5.000 TL limit ile teminata dahildir.

Acil durumda yararlanabileceğim konut hizmetleri neler?

 • Su tesisatı hizmeti
 • Elektrik tesisatı hizmeti
 • Çilingir hizmeti
 • Cam işleri hizmeti

Acil durumda yararlanabileceğim asistans hizmetleri neler?

 • Acil durumlarda faturalarınızın ödenmesi
 • Acil mesajların iletilmesi
 • Otelde konaklama
 • Konutunuzun korunması ve gözetimi
 • Konutunuza tıbbi danışmanlık, doktor, ambulans, tıbbi ekipman desteği
 • Hastanede yatma durumunda yardım
 • Sosyal aktivitelerle ilgili bilgi ve rezervasyon

Ray Sigorta sektör ortalamasının üzerinde büyüdü

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER