16 Ağustos 2022, Salı
spot_img

Quick Sigorta’nın gelecek dönem hedefleri Hayatımız Sigortalı’da

Derginizin, temmuz sayısını sizlere ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Zaman çok ‘hızlı’ akıyor. 2017 yılında hayat dışı sektörde faaliyet göstermeye başlayan Quick Sigorta, 5’inci yılını geride bıraktı. Biz de bu ay kapağımıza Quick Sigorta’nın yeni Genel Müdürü Eyüp Özsoy’u konuk ettik. Özsoy’dan bu kez de gelecek dönem hedeflerini öğrendik. Önümüzdeki dönemde de yatırımlara devam edeceklerini vurgulayan Özsoy, “Sağlıkta iddialıyız. Ayrı bir sağlık sigorta şirketi de kurmak istiyoruz” diyor. Bu ayki editör yazısında sektördeki son ‘sıcak’ gelişmeleri kaleme alan Sigortamedya Genel Yayın Yönetmeni Can Kantar, sektörü yasa boğan iki büyük kaybı da unutmamış. Kantar’ın, duayen sigortacı-broker David Kohen (David Amcamız) ve Mapfre Sigorta‘nın Kurumsal İletişim Direktörü Uğur Nalbantoğlu ile yazdıklarını okurken, duygulanmamak mümkün değil.

Kaskoda maliyetler sigortacı onarımcı iş birliği ile düşer

Hayatımız Sigortalı Dergisi, bu ay da içerik olarak dopdolu. ‘Kasko sigortası’ malumunuz, son günlerin en gözde branşlarından. Bu yıl en hızlı büyüyen branş olmasına rağmen, döviz kuru artışına bağlı olarak artan maliyetler, yılın ilk çeyreğindeki teknik zarar, bileşik rasyonun 150’lere yükselmesi sigorta şirketlerini de alarma geçirmiş durumda. Uzmanlar, kaskoda maliyetlerin sigortacı-onarımcı iş birliği ile düşeceği konusunda hemfikir. Derginizde, katılımcı sayısı 7,5 milyona dayanan Bireysel Emeklilik Sistemi’ndeki (BES) son gelişmelerle ilgili haberi de keyifle okuyacağınızı umuyoruz. Bunların dışında sigorta şirketleriyle ilgili güncel bilgiler içeren haberlerimizin de ilginizi çekeceğini umuyoruz.

Bizden bu aylık da bu kadar. David Kohen ve Uğur Nalbantoğlu’nun ailelerine de baş sağlığı diler; tüm okuyucularımızın Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimizle kutlarız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER