RS Hasar Çözümleri’nden yanlış akaryakıt dolumuna özel hizmet

0
15

RS Servis çatısı altında yer alan RS Hasar Çözümleri, yanlış akaryakıt dolumunda yepyeni bir hizmeti hayata geçirdi. Hasar maliyetlerini tam yüzde 80 oranında azaltan RS Hasar Çözümleri, sadece geçtiğimiz ay yanlış akaryakıt dolumu sonucu hasar gören 22 aracı onararak tam 517 bin TL tasarruf sağladı.

Bu yıl 10’uncu yaşını kutlayan RS Servis çatısı altında yer alan RS Hasar Çözümleri, yanlış akaryakıt dolumu nedeniyle araçlarda meydana gelen hasarlarda; hasarlı parçaları değiştirmek yerine onararak, sigorta şirketlerinin ve akaryakıt istasyonlarının maliyetlerini yüzde 80’e kadar azaltıyor. 

Hayati parçalar zarar görüyor

Araçlara yanlış akaryakıt dolumu yapılması halinde, yakıt enjektörleri, yakıt pompası, yakıt filtresi, yakıt sistem boruları, DPF (dizel partikül filtresi), katalitik konvertör, supap sistemi ve yakıt deposu gibi hayati ve yüksek maliyetli parçalar zarar görüyor. “Önce onarım” ilkesiyle hareket eden RS Hasar Çözümleri; konusunda uzman ekibiyle hasar gören parçaların değişimi yerine onarımını gerçekleştiriyor. Böylece akaryakıt istasyonlarının ve sigorta şirketlerinin maliyetlerini büyük ölçüde azalıyor. 

Otomobil kullanıcıları, yanlış akaryakıt dolumu sebebiyle sigorta şirketlerine ve akaryakıt istasyonlarına başvuruda bulunabiliyor.

Garantili onarım

Konu ile ilgili olarak RS Servis Yönetim Kurulu Başkanı ÜnalÜnaldı, “Bu gibi durumlarda araçlar genellikle yetkili servislere yönlendiriliyor. Yetkili servislerde de parçaların onarımı söz konusu değil. Direkt değişim yoluna gidiliyor. Biz, değişim yerine onarımın yapılması taraftarıyız. Üstelik kalite kontrolden geçirdiğimiz onarım sonrasında herhangi bir problem olması durumunda; tüm servis noktalarımızda geçerli olacak şekilde araç kullanıcılarına garanti veriyoruz. Geçtiğimiz aydagerçekleştirilen 22 aracın onarımı yetkili serviste yapılsaydı 682bin TL ödenecekti. Biz ise 165 bin TL’ye araçların onarımını tamamladık. Özetle sadece 22 araçtaki tasarruf tam tamına 517bin TL” yorumunda bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz