16 Ağustos 2022, Salı
spot_img

SEDDK’da taşlar yerinden oynadı

KONTRA SİGORTACI / HAYATIMIZ SİGORTALI

Merhaba değerli okuyucularımız,

Temmuz ayı sektörde çok hareketli geçti. İlk hafta SEDDK Başkanı, vekili ve bir üyesi görevden alındı ve yeni Başkan, vekili ve iki yeni üye atandı.

Öncelikle gidenlere emekleri için teşekkür ederiz. Yeni Başkan ve ekibine de başarılar diliyoruz. Sektörün hayat dışı tarafının çok zor bir döneminde göreve geldiler; umarız ki bu krizden güçlü ve başarılı şekilde çıksınlar.

Yeni Başkanımız Akif Bey, hem en son görev aldığı Motorlu Taşıtlar Bürosu tecrübesiyle, hem de daha önceki Genel Sekreterlik göreviyle konulara, özellikle de trafik sigortasındaki problemlere hakim durumda.

Ayağının tozuyla zaten işe girişmiş görünüyor. Bir yandan yayınlanan genelgeyle rezerv ıskontosunu artırarak şirketlerin bilançosunu bir miktar daha rahatlatırken, sektör duyurusu ile trafik kesmemek için ödeme yöntemlerini kullananları da bir kez daha uyarmış oldu. (Önceki yönetim de benzer bir uyarı yapmıştı).

Her kriz bir fırsattır

Yeni Başkan’ın trafik sigortası krizine nasıl bir çözüm üreteceğini hep beraber göreceğiz. Her kriz bir fırsattır. Eğer bu krizi başarılı bir şekilde çözerse sektör tarihine adını kalın harflerle yazdırmış olacaktır.

Umuyoruz muvaffak olur. Aksi takdirde şirket tasfiyelerine kadar gidebilecek büyük bir kaos ortamı bizleri bekliyor demektir.

Bu aylık da bu kadar..

Kalın sağlıcakla…

HAYATIMIZ SİGORTALI / AĞUSTOS 2022

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER