19 Ağustos 2022, Cuma
spot_img

Riskleri sigortaya emanet edin, siz işinize odaklanın!

Şemsiye Dergisi, Eylül ayında da dopdolu içeriği ile yayında. Birbirinden özel haber ve dosya konuları ile sektörün nabzını tutan Şemsiye Dergisi’nin bu ayki kapağında işyerleri ve esnaflara yönelik hazırlanan sigortalar dikkat çekiyor.

“Riskleri sigortaya emanet edin, siz işinize odaklanın!” başlığı ile yer alan haberde özellikle son yaşanan afetlerden sonra işyeri sigortalarının çok daha önem kazandığına dikkat çekiliyor. Afetlerden sonra talep artışı yaşanan işyeri sigortaları ile ilgili bilmeniz gereken tüm detaylar Eylül sayısındaki haberimizde yer alıyor.

Sellerden ‘zorunlu sigorta’ koruyacak

Sigorta sektörü, zorunlu deprem sigortasının kapsamının genişletilerek selin de dâhil edileceği yeni bir model üzerinde çalışıyor. Haberle ilgili detaylar Şemsiye Dergisi’nin Eylül sayısında…

Yeni ürünlerle kaskosuz araç kalmayacak

Türkiye’de trafiğe kayıtlı 25 milyon araç içinde sadece 7 milyon aracın kasko poliçesi var. Son dönemde sıkça karşılaştığımız afetler ise kasko poliçesini artık zorunlu kılıyor. Trafikteki 18 milyon kaskosuz aracı hedefine alan sigorta şirketleri de çıkardıkları yeni ürünlerle sigorta bilincini artırmak için çalışıyor. Yeni kasko ürünleri ile ilgili bilmeniz gerekenleri haberimizde okuyabilirsiniz.

Afet tahvillerinin sesi yükseldi

Şemsiye Dergisi’nin eylül sayısında dikkat çeken haberlerinden birisi de afet tahvilleri. Dünyayı etkisi altına alan iklim değişikliğinden kaynaklanan felaketlerin yarattığı ağır maddi zarar, dünya sigorta sektörünü farklı çözüm arayışlarına yönlendirdi. Afetlerin sigorta teminatı altındaki hasar tutarında yarattığı artış, sigorta şirketlerinin afet risklerini fonlama ve azaltma ihtiyaçlarını daha belirgin olarak hissettirdi. Bu ihtiyacı karşılayacak çeşitli finansal enstrümanlar arasında yer alan, doğal afet zararlarının karşılanmasına yönelik geliştirilen afet tahvillerinin sesi dünyada giderek yükseliyor. Haberle ilgili detayları merak ediyorsanız bu ayki dergimize göz atmanızı öneririz.

Dünyanın en ilginç sigortaları!

Sigorta kendimizin, sevdiklerimizin, bizim için değerli olan şeylerin geleceğini güvence altına almak için oldukça önemli bir kavram. Geceleri kafamızı yastığımıza koyduğumuzda rahatça uyumamızı sağlayan etkenlerin başında geliyor. Günümüzde kişiler için önemli olan birçok şeyin sigortası yaptırılabiliyor. Dünyadaki ilginç sigorta poliçelerini ve vakalarını merak ediyorsanız haberimiz tam size göre.

Sürprim sürpriz olmasın

Sigortalıları yakından ilgilendiren Sürprim ile ilgili bilmeniz gereken her şeyi 5 adımda topladık. Detaylar haberimizde.

O dolu bağınızı bahçenizi bir gün vurur!

Sel, dolu, yangın, kuraklık gibi felaketler her an kapımızda… Değişen iklim koşullarından kaynaklı afetler tarım hasarlarında artış yaşanmasına neden oluyor. Bu durum tarım sigortalarının önemini de katladı. Uzmanlara ve afetleri yaşayan üreticilere göre “Bizim buralarda bir şey olmaz” demek büyük bir ihmal anlamına geliyor. Uyarı net: “O dolu bağınızı bahçenizi bir gün mutlaka vurur…” Detayları Şemsiye Dergisi’nin Eylül sayısında Memnun Sigortalı sayfalarında bulabilirsiniz.


Şemsiye Dergisi’nin geçmiş tüm sayılarına ve son sayısına Turkcell Dergilik, Türk Telekom e-dergi, DijitalBasin.com ve SigortaMedya Dergilik üzerinden ÜCRETSİZ ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER