23 Ocak 2022, Pazar
spot_img

Şemsiye’nin kapağında bu ay ‘Balıkçı Teknesi’ var

Sigortalı Yaşam, BES ve Otomatik Katılım Dergisi Şemsiye, Ekim sayısında da birbirinden ilginç ve bilgilendirici haberlerle okuyucusuyla buluştu.

Sigortalı Yaşam, BES ve Otomatik Katılım Dergisi Şemsiye‘nin Ekim sayısı yine dopdolu

Sigortalı Yaşam, BES ve Otomatik Katılım Dergisi Şemsiye, Ekim sayısında da birbirinden ilginç ve bilgilendirici haberlerle okuyucusuyla buluştu. Şemsiye’nin kapağında bu ay, ‘Balıkçı Teknesi’ var.  

Türkiye’de sigorta sektörünün en uzun soluklu yayınlarından biri olan Şemsiye Dergisi, Ekim ayında da okuyucusunun karşısına dopdolu bir içerikle çıktı. Birbirinden ilginç dosya konuları ve haberleriyle dikkat çeken Şemsiye, sektör dergiciliğinde önemli bir boşluğu doldururken; tüketicileri de sigorta konusunda bilinçlendiriyor.

Şemsiye’nin Ekim sayısının kapağında 1 Eylül’de sona eren balık avı yasağı nedeniyle balıkçı teknesi sahiplerini yakından ilgilendiren ‘balıkçı teknesi sigortası’ var. ‘Balıkçı Teknesi Sigortası Can simidi’ başlığıyla verilen kapak haberinde, “Tekneleriyle ava çıkan balıkçılar bir kaza durumunda hasarları Balıkçı Teknesi Sigortası ile güvence altına alıyor” deniliyor.

Ekim sayısında yer alan dikkat çekici diğer bir haber ise depremle ilgili. Geçen ay meydana gelen ve İstanbulluları oldukça korkutan depreme yönelik hazırlanan haberde; İstanbul’da hâlâ 1.5 milyon sigortasız bina bulunduğuna dikkat çekiliyor.

Şemsiye’nin bu ay okuyucular tarafından ilgiyle okunacak bir diğer haberi ise otobüs yangınlarında yolcu hakları konusunu işliyor. Haberde otobüs yangınlarında yolcu haklarının tam anlamıyla sigorta  kapsamında olduğu belirtiliyor.

Afetleri risk olarak görmeyen KOBİ’ler sigorta yaptırmıyor’ başlığıyla verilen haberde, “KOBİ’lerde Afet Direnci” araştırması ele alınmış. Araştırmaya göre ekonominin can damarını oluşturan KOBİ’lerin yüzde 83’ü depremi risk olarak görmüyor.

Derginin dikkat çeken bir diğer haberi ise hayatımızı kolaylaştıran Drone’larla ilgili. Quick Sigorta ticari, kurumsal ve profesyonel yöntemlerle kullanılan drone’lar için zorunlu sorumluluk sigortası yapmaya başladı.

Bu ayki Şemsiye‘de Marsh Türkiye Yönetim Kurulu Başkan Vekili Servet Gürkan’la yapılmış söyleşi de yer alıyor.  Sektörde rekabetin, ağırlıklı olarak fiyat rekabeti olduğunu vurgulayan Gürkan, “Fiyat ile yapılan rekabet doğru bir yaklaşım değil. Öncelikle teminatta rekabet yapılmalı” diyor.

Şemsiye’nin artık klasikleşen sayfalarından birisi de Benim Acentem. Bu ayki Benim Acentem’in konuk sigortalısı Ankara’dan Meriç Süt Ürünleri Kurucusu Candan Avunduk. Avunduk, sigorta yaptırırken tecrübeli acente seçmek gerektiğini belirtiyor.

SigortaMedya’nın yazılı mecraları Hayatımız Sigortalı ve Şemsiye dergilerine, e-dergilik platformu SigortaMedya Dergilik üzerinden bir “tık” ile erişim sağlanıyor. SigortaMedya Dergilik, dergilerin güncel ve geçmiş sayılarını yer ve zaman gözetmeden istediğiniz an ücretsiz okuma fırsatı yaratıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER