23 Ocak 2022, Pazar
spot_img

SİAD ailesi Antalya’da toplandı

26-28 Kasım’da Antalya’da toplanan SİAD, bir çalıştay gerçekleştirerek organize hasarlar, sahada yaşanan problemler ve suistimalle ilgili konuları ele aldı.

Sigorta Araştırmacıları ve Uzmanları Derneği (SİAD) tarafından üç oturum halinde gerçekleştirilen çalıştayda organize hasarların Türkiye’deki durumu irdelenerek organize hasar türleri ve bölgeler arası farklılıklarla ilgili bölge temsilcileriyle tüm üyeler bilgilendirildi. Kayıt altına alma çalışmaları yapılan çalıştayda sahada yaşanan bazı problemler ve ilerleyen süreçte yapılması gerekenler tartışılarak 2022 yılı için de çalışma planları oluşturuldu.

Sektörün en değerlisi “sigortalı”

Suistimalle mücadelenin etik değerlerine vurgu yapılan çalıştayda, bu çerçevede üyelerden yapılan bildirimlerle hala suistimali tespit edilen kişilerin sektörde olduğu bildirildi. Sektörün en değerlisinin “sigortalı” olduğuna ve bu şahısların sigortalılarla görüştürülmesinin kaygı yarattığına dikkat çekilen çalıştayda bu tür davranışların gelecekte sigortalı güvenine zarar vererek sigorta havuzunun büyümesine engel olacağı belirtildi. Ayrıca saha tahkikatlarının sektör disiplini altına girmiş, temel sigortacılık bilgisi olan SBM-TSEV sertifikasyon işlemini tamamlamış kişilerce yapılmasının faydalı olacağı da aktarıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER