Sektörün canlı televizyonu 4 bin barajını aştı

0
95

SigortaMedya’nın YouTube kanalı Sigorta Ekranı’nın abone sayısı 4 bin oldu. Evet, evet, daha yayın hayatının 1 yıl dolmadan Sigorta Ekranı 4 bin aboneye ulaştı.

Dört bin, rakamla 4000… Bu rakam, beş, altı, yedi ve daha fazla basamaklı sayıların yanında küçük kalır. Yine aynı şekilde YouTube yer alan ve milyon adetli abonesi olan kanallarla kıyaslandığında da 4 bin gayet mütevazi. Aslında değil!

Bakın nasıl… Şöyle bir düşünün ve aklınıza tüm sigorta ekosistemini getirin. Hayır, hayır dünya ölçeğinde değil, ilk etapta Türkiye ölçekli düşünelim. İşte, Türkiye sigorta sektörünü göz önüne aldığımızda; bu 4 bin rakamı hiç de yabana atılamaz.

YouTube üzerinden spesifik olarak sektörel yayın yapan kanalların abone sayılarına bir bakın. Bunların içinde geçen değil, 4 bine yaklaşan var mı? Hiç yorulmayın, cevabı biz verelim: Yok.

Bir sektöre yönelik bir YouTube kanalı kurulacak ve bu kanal; daha bir yılını doldurmadan 4 bin abone sayısına ulaşacak. Bunu söylediğinizde bu işten az-çok anlayan biri size “Hadi canım sende” diyecektir.

Tüm bunları göz önüne aldığınızda; Sigorta Ekranı ’nın ulaştığı 4 bin abone sayısı sigorta sektörü için çok önemli. Üstelik de yayınlanan videoların ortalama izlenme oranı binin altına düşmüyor. Hatta bu aran gün geçtikçe de artıyor.

Neil Armstrong’u hepimiz biliriz. Neil Armstrong 20 Temmuz 1969 tarihinde Apollo 11 ile yaptığı ay yolculuğunda; aya ilk ayak basan insan olmuştu. Ay üzerinde yaptığı yürüyüşte ilk söylediği ve tarihe geçen cümle şudur: Bir insan için küçük; insanlık için dev bir adım. Gelin orijinalini de yazalım: That’s one small step for a man, one giant leap for mankind.

İşte bu nedenle 4 bin rakamı tüm ekosistemler için küçük ve fakat sigorta ekosistemi için büyük abone sayısıdır.

SİGORTA EKRANI YOUTUBE KANALI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz