Sigorta Haftası Eylül’de kutlanacak

0
62

Her yıl Mayıs ayının son haftasında kutlanan Sigortacılık Haftası’na Covid-19 salgını tedbirleri kapsamında ertelendi. Türkiye Sigorta Birliği’nden yapılan açıklamada kutlamalar 7-11 Eylül tarihlerinde yapılacak.

Koronavirüs (Covid-19) salgını Sigortacılık Haftası kutlamalarını da erteletti. Geleneksel olarak Mayıs ayının son haftasında yapılan kutlamaların bu sene 7-11 Eylül tarihlerinde yapılacağı açıklandı.

Türkiye Sigorta Birliği’nden (TSB) Sigortacılık Haftası’yla ilgili yapılan duyuruda; “Her yıl Mayıs ayının son haftasında kutlanan Sigorta Haftası kapsamında;  T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü desteği ile  Birliğimiz ve diğer tüm paydaşlarca; çeşitli etkinlikler düzenlenmekte, sigorta bilincini ve farkındalığını artırmak üzere aktiviteler yapılmakta, sektörün sorunları gündeme getirilerek birlikte çözüm aranmaktadır” denildi.

Tüm paydaşlarımızı bir araya getireceğiz

Kutlamalara sektörün tüm paydaşlarının katılmasının önemli olduğunun vurgulandığı açıklama şöyle: “Türkiye Sigorta Birliği olarak, Sigorta Haftası’na ve bu haftayı hep birlikte kutlamaya büyük önem vermekteyiz. Ancak bu yıl Covid-19 pandemisi nedeniyle sosyal hayatı yeniden düzenleyen önlemlerin alınması ve kamuoyu gündeminin bu konuya yoğunlaşması; tüm paydaşlarımızı bir araya getireceğimiz etkinliklerin yapılmasına da engel teşkil etmektedir.”

“Bu kapsamda salgındaki olumlu gelişmeler doğrultusunda etkinliklerin dijital platformlar yerine bir araya gelinerek yapılma ihtimali göz önünde bulundurularak; Sigortacılık Genel Müdürlüğü’nün de uygunluğu ile ‘Sigorta Haftası’nın 7 – 11 Eylül 2020 tarihlerinde kutlanmasına karar verilmiştir. Haftaya ilişkin planlamalar tarih yaklaştığında ayrıca duyurulacaktır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz