Sigorta Haftası ikinci defa ertelendi

0
25

Türkiye Sigorta Birliği’nce (TSB) her yıl kutlanan Sigorta Haftası’na ikinci defa erteleme geldi. COVID-19 önlemleri nedeniyle daha önce 7-11 Eylül’de kutlanacağı duyurulan Sigorta Haftası’nın Ekim ayına ertelendiği açıklandı.

Sigorta bilinirliğini artırmak amacıyla her yıl Mayıs ayının son haftasında kutlanan Sigorta Haftası ikinci defa ertelendi. Türkiye Sigorta Birliği’nin twitter hesabından yapılan duyuruda, “07-11 Eylül aralığında kutlanacağını duyurduğumuz Sigorta Haftası’na ilişkin faaliyetlerimizi, pandemi sebebiyle Ekim ayına ertelediğimizi kamuoyu ve paydaşlarımızın bilgisine sunarız” denildi.

TSB’den daha önceki ertelemeyle ilgili de “Bu yıl COVID-19 pandemisi nedeniyle sosyal hayatı yeniden düzenleyen önlemlerin alınması ve kamuoyu gündeminin bu konuya yoğunlaşması, tüm paydaşlarımızı bir araya getireceğimiz etkinliklerin yapılmasına da engel teşkil etmektedir. Bu kapsamda salgındaki olumlu gelişmeler doğrultusunda etkinliklerin dijital platformlar yerine bir araya gelinerek yapılma ihtimali göz önünde bulundurularak, Sigortacılık Genel Müdürlüğünün de uygunluğu ile ‘Sigorta Haftası’nın 7-11 Eylül 2020 tarihlerinde kutlanmasına karar verilmiştir. Haftaya ilişkin planlamalar ayrıca duyurulacaktır” şeklinde açıklama yapılmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz