20 Ocak 2021, Çarşamba

SİGORTA KULİSİ: Hani acentede para yoktu!

Sektör Kulağı’na gelen son duyum hepimizi şok etti. İnanıyorum ki sizi de şok edecek. İddia şöyle; bir süredir gündemde olan Otomobil İhracatçıları Derneği ve kamyoncuların sigorta şirketi kurma iştahını biliyoruz. Hatta sektör bu girişimleri ilk kez bizim bu sayfalarımızda duymuştu.

Otomobil satışları yarı yarıya düşünce otomotivciler şimdilik bu işten uzak duruyordu. Ama diğer taraftan S.S Tüm Motorlu Taşıyıcılar Karşılıklı Sigorta Kooperatifi ‘nin iştahının hala sürdüğü ortaya çıktı. Kooperatifin Başkan Vekili olan Dr. Levent Özer; bu işe gönül vermiş biri diyebiliriz. Hani şu geçmişte Güneş Sigorta‘da çalışırken Kooperatife üye toplamak için acentelerle toplantı yaptığı ortaya çıkınca görevinden ayrıldığı iddia edilen Dr. Levent Özer. Yıllardır bu işin peşini bırakmamış. Bu girişime diyecek bir şeyimiz olamaz.

Asıl bomba!

Ama asıl bomba uzun süredir devam eden bu girişim bir sonuca ulaşamazken şimdi ise işe büyük ortak olarak girecek kişilerin isimleri ortaya atıldı. Sektör bunu konuşuyor. Bu işe milyon TL’ler koyacak ve büyük ortak olacaklar acentelerin temsilciliğini yapan iki kişiymiş. İddialara göre bu kişiler acentelerle görüşüp Kooperatife üye kaydetmeye çalışıyormuş. İddialar doğruysa bunu yaparken, il il gezerken bu kişilerin masrafları bu kurum tarafından karşılanıyor olmasın.

Buna inanmak bile istemeyiz. İddialar inşallah doğru değildir. Çünkü acentelerin haklarının savunulması ve komisyonlarının iki puan artırılması için sözde çaba sarf ediyor gözükürken 2 Milyon TL vererek bir şirkete ortak oluyorsa; evine ekmek götürmek için didinen emekçi acentelerimizin iki dakika düşünmesi gerekir bence. Gelecek günler bu konuda çok şeye gebe sanki.

HAYATIMIZ SİGORTALI / EKİM 2019

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklam -

SON EKLENEN HABERLER